Avtor: zurace Objavljeno: 20. 10. 2012

oznanila 29. navadnega tedna med letom

Nadaljujemo z molitvijo rožnega venca 20 minut pred večerno sveto mašo in pred nedeljskima svetima mašama. Čez teden zjutraj molimo rožni venec po jutranji sveti maši, prav tako nadaljujemo z oktobrskim branjem »Šentvoršc«.

Današnja nabirka je namenjena za potrebe slovenskih misijonarjev in bo oddana v misijonsko pisarno.

Na današnjo »misijonsko nedeljo« smo končali z zbiranjem darov za »MIVO - vozila rešujejo življenje«. Darovali ste 835,70€. Sredstva bodo nakazana v misijonsko pisarno. Misijonarji pa vam bodo hvaležni za vaš dar. Tisti, ki ste jim pomagali rešiti življenje pa se vas bodo zagotovo spominjali v molitvi.

Prihodnjo soboto, 27.10.2012, premaknemo urne kazalce za eno uro nazaj iz poletnega na zimski čas. Svete maše bodo tako po zimskem času.

Oznanila in mašne namene ter druge osnovne podatke o župniji lahko najdete na naši spletni strani:

www.zupnija-race.rkc.si

Župnijska Karitas

Župnijska Karitas Rače ima od tega  meseca naprej novo predsednico. To odgovorno nalogo je prevzela ga. Sonja Majal. Novi predsednici naše Karitas obljubljamo pri njenem delu podporo in veliko Božjega blagoslova. K sodelovanju pri delu Karitasa pa vabimo nove člane, ki želijo pri skrbi za šibke med nami aktivno sodelovati.

URADNE URE župnijske Karitas bodo od NOVEMBRA  2012 do JUNIJA 2013 vsak DRUGI ČETRTEK v mesecu od 17.00. do 19.00. ure v prostorih v gradu Rače.

Datumi uradnih ur:

- NOVEMBER  2012:           08. 11.

- DECEMBER  2012:           13. 12.

- JANUAR  2013:                 10. 01.

- FEBRUAR  2013:              14. 02.

- MAREC  2013:                  14. 03.

- APRIL  2013:                     09. 04.

- MAJ  2013:                        12. 05.

- JUNIJ  2013:                      13. 06.

Za vse informacije smo dosegljivi tudi na telefonski številki: 030 643 233 (ga. Sonja Majal) in 030 643 234.

Župnijska Karitas organizira »cepljenje proti gripi«, ki bo v soboto, 27. 10. 2012 med 9.00 in 11.00 uro v ambulanti Rače.

Akcija Karitas: Manjša sveča - za sočloveka sreča! S to akcijo nas Karitas vabi, da ob 1. novembru in med letom prižgete svečo manj ali manjšo svečo in del sredstev namenite za ljudi v stiski. Tako bo župnijska Karitas, bo danes po obeh svetih mašah in tudi prihodnjo nedeljo, prodajala sveče za praznik "Vseh svetih". Cena svečke je  1.20€; 0.60€, se odvede za kritje stroškov nabave sveče, 0.60€, pa ostane naši župnijski Karitas. To leto so svečke okolju prijazne, popolnoma se reciklirajo, gorijo z manj izpustov CO2 in njen plamen z vašim darom sveti tudi za ljudi v stiski.

Vabim vas, da podprete to dejavnost naše Karitas, ki z razliko v denarju omogoča boljše življenje našim župljanom, ki živijo na robu socialnega praga.

V nedeljo 04.11.2012, bomo obhajali »Zahvalno nedeljo«. Ob koncu maše bomo zapeli zahvalno pesem za vse, kar smo od Boga v tem letu prejeli, predvsem v obliki pridelkov. Da pa ta dan ne bi ostali, samo pri molitvi in besedni zahvali, vsakega izmed vas vabim, da to nedeljo, svojo zahvalo izkaže tudi z konkretnimi darovi. Po pogovoru z generalnim tajnikom Škofijske Karitas, g. Darkom Bračunom, nas kristjane naproša, če lahko zbiramo darove za  potrebe ljudske kuhinje, katero vsak dan obišče vedno več ljudi na robu preživetja. Tam jim dnevno postrežejo z toplim obrokom.

Tako vas naprošam, dragi farani, da lahko k sveti maši prinesete svoj dar in ga položite pred oltar. Prinesete lahko kar koli, kar je potrebno v kuhinji (sol, moka, olje, testenine, sladkor, zelje, vložena zelenjava, jabolka, itd...). Naprošajo tudi za krompir. Kdor je pripravljen darovati večjo količino pa naj mi to sporoči v župnišče, da bomo potem organizirali prevoz.

Ta oblika zbiranja darov je letos organizirana prvič. Bratje in sestre, prosim vas, ne sramujte se prinesti in položiti svoj dar pred oltar.

Ob tem se zavedajmo, da smo lahko ob kakšni neprijetni življenjski situaciji, ki se nam lahko zgodi, naslednji že mi tisti, ki bomo potrebovali pomoč naših bratov in sester v Kristusu.

Kolpingova družina Rače

Kolpingovo združenje vabi v soboto, 27.10.2012 na »Kolpingov molitveni dan«, k sveti maši v Slomškovi stolnici v Mariboru. Ta molitveni dan se obhaja v spomin na 27.10.1991, ko je bil Adolf Kolping razglašen za blaženega. Sveta maša bo ob 18.00 uri, po sveti maši pa se bomo ustavili še na Slomškovem grobu. Vabljeni člani in vsi ostali.

Zahvaljujem se Kolpingovi družini Rače, ki je tudi to veroučno leto pokrila stroške verouka trem veroučencem. V imenu veroučencev in njihovih družin se zahvaljujem za razumevanje in vaš dar.