Avtor: zurace Objavljeno: 27. 10. 2012

OZNANILA - 30. navadnega tedna med letom (28.10.2012)

OZNANILA  - 30. navadnega tedna med letom (28.10.2012)

»ŽEGNANJSKA NEDELJA«

Prišli so novi Marijanski koledarji za leto 2013. Kupite jih lahko v župnišču, po ceni 2€.

·

Preteklo nedeljo ste za potrebe slovenskih  misijonarjev, ki delujejo širom sveta, darovali 480,98€. Bog povrni!

·

Pred nami sta prvi petek in prva sobota. Na prvi petek bom obiskoval bolne in ostarele po domovih. V kolikor še kakšen naš, s križem življenja preizkušen brat ali sestra želi, da ga obhajam, ga spovem ali opravim bolniško maziljenje, ki človeka v njegovi stiski tolaži, opogumlja in hrabri, naj mi to prosim sporoči. Na prvo soboto bomo molili in prosili za blagoslov družin. Družine vabljene k molitvi za blagoslov vašega družinskega življenja.

·

Prihodnja nedelja - zahvalna nedelja, je tudi prva nedelja v mesecu, zato boste svoj dar za vodenje župnije oddali pred oltarjem. Po obeh svetih mašah ste vabljeni na kavo in čaj.

Župnijska Karitas

URADNE URE župnijske Karitas bodo od NOVEMBRA  2012 do JUNIJA 2013 vsak DRUGI ČETRTEK v mesecu od 17.00 do 19.00 v prostorih v gradu Rače.

URADNE URE NOVEMBER  2012:  četrtek, 08. 11.

Za vse informacije smo dosegljivi tudi na telefonski številki: 030 643 233 (ga. Sonja Majal) in 030 643 234.

•

Akcija Karitas: Manjša sveča - za sočloveka sreča! S to akcijo nas Karitas vabi, da ob 1. novembru in med letom prižgete svečo manj ali manjšo svečo in del sredstev namenite za ljudi v stiski. Tako bo župnijska Karitas danes po obeh svetih mašah prodajala sveče za praznik "Vseh svetih". Cena svečke je  1.20€; 0.60€ se odvede za kritje stroškov nabave sveče, 0.60€ pa ostane naši župnijski Karitas. To leto so svečke okolju prijazne, popolnoma se reciklirajo, gorijo z manj izpustov CO2 in njihov plamen z vašim darom sveti tudi za ljudi v stiski.

Vabim vas, da podprete to dejavnost naše Karitas, ki z razliko v denarju omogoča boljše življenje našim župljanom, ki živijo na robu socialnega praga.

·

V nedeljo, 04. 11. 2012, bomo obhajali »Zahvalno nedeljo«. Ob koncu maše bomo zapeli zahvalno pesem za vse, kar smo od Boga v tem letu prejeli, predvsem v obliki pridelkov. Da pa ta dan ne bi ostali samo pri molitvi in besedni zahvali, vsakega izmed vas vabim, da to nedeljo svojo zahvalo izkaže tudi s konkretnimi darovi. Po pogovoru z generalnim tajnikom Škofijske karitas, g. Darkom Bračunom, nas kristjane naproša, če lahko zbiramo darove za  potrebe ljudske kuhinje, katero vsak dan obišče vedno več ljudi na robu preživetja. Tam jim dnevno postrežejo s toplim obrokom.

Tako vas naprošam, dragi farani, da k sveti maši prinesete svoj dar in ga položite pred oltar. Prinesete lahko kar koli, kar je potrebno v kuhinji (sol, moka, olje, testenine, sladkor, zelje, vložena zelenjava, jabolka, itd ...). Naprošajo tudi za krompir. Kdor je pripravljen darovati večjo količino, pa naj mi to sporoči v župnišče, da bomo potem organizirali prevoz.

Ta oblika zbiranja darov je letos organizirana prvič. Bratje in sestre, prosim vas, ne sramujte se prinesti in položiti svojega daru pred oltar.

Kolping Rače

Kolpingovo socialno izobraževalno društvo Rače in Občina Rače - Fram, vabita na monokomedijo JANEZ BREZ GLAVE (moraliteta o resnih življenjskih vprašanjih, ob katerih se lahko tudi smejete…) dramskega igralca Gregorja Čušina, ki bo v ponedeljek, 12.11.2012, ob 18. uri v kinodvorani v gradu Rače. VSTOPNINE NI! Ob koncu predstave bomo lahko darovali prostovoljne prispevke. Vabljeni!

Kristjani so postali

- Zala Bodner, iz Ješence,