Avtor: zurace Objavljeno: 3. 11. 2012

Oznanila 31. navadnega tedna med letom

OZNANILA  - 31. navadnega tedna med letom (04.11.2012)

»ZAHVALNA NEDELJA«

Zahvala za darove namenjene Karitasovi ljudski kuhinji

V imenu tajnika nadškofijske Karitas, g. Darka Bračun, se zahvaljujem vsem, ki ste prisluhnili potrebam škofijske ljudske kuhinje. Tako ste s svojimi konkretnimi darovi pomagali priskrbeti topel obrok ljudem, ki nimajo toplega doma in družine, ali pa so v kakšni drugi socialni stiski. Darove bo v tednu pred nami prejela Karitasova ljudska kuhinja.

Oznanila

Prišli so novi Marijanski koledarji za leto 2013. Kupite jih lahko v župnišču, po ceni 2€.

·

Pred nami je prvi četrtek, ko bomo po sveti maši pred »izpostavljenim Najsvetejšim« molili za nove duhovne poklice.

·

V tednu pred nami se nadaljuje redni verouk po ustaljenem urniku.

·

Hvala za dar, ki ste ga darovali danes na prvo nedeljo v mesecu. Po obeh svetih mašah ste vabljeni na kavo in čaj.

Miklavževanje 2012

Starši lahko prijavite svoje otroke za Miklavžev paket, ki ga bodo prejeli na predvečer sv. Miklavža, to je v  sredo, 5.12. Miklavževanje bomo pričeli ob 17.00 uri s sveto mašo. Cena paketa je 8€ na otroka. Prijave otrok za Miklavžev paket bomo zbirali do prve adventne nedelje, ki bo 2. 12. 2012. Prosim vas, da s prijavo ne zamujate ali čakate na zadnji trenutek, saj tako vsem, ki se trudijo pri organizaciji, otežujete njihovo prostovoljno delo.

Seja ŽPS

V četrtek, 8. 11. 2012, bo ob 19.00 (po sveti maši je molitev pred Najsvetejšim za nove duhovne poklice), seja ŽPS. Nadaljujemo z branjem delovnega gradiva.

Župnijska Karitas

V SREDO, 7. 11. 2012, imamo po večerni maši redno sejo župnijske Karitas.

URADNE URE župnijske Karitas bodo od NOVEMBRA  2012 do JUNIJA 2013 vsak DRUGI ČETRTEK v mesecu od 17.00. do 19.00 v prostorih v gradu Rače.

NOVEMBER  2012:  četrtek, 08. 11.

Za vse informacije smo dosegljivi tudi na telefonski številki: 030 643 233 (ga. Sonja Majal) in 030 643 234.

Ministrantsko srečanje

V četrtek, 8. 11. 2012, ob 16.30 bodo imeli naši ministranti ministrantske vaje. Osnovnošolski ministranti, vabljeni!

Kolping Rače

Kolpingovo socialno izobraževalno društvo Rače in Občina Rače - Fram,

vabita na monokomedijo

JANEZ BREZ GLAVE

(moraliteta o resnih življenjskih vprašanjih, ob katerih se lahko tudi smejete…)

dramskega igralca Gregorja Čušina,

ki bo v ponedeljek, 12. 11. 2012,

ob 18. uri v kinodvorani v gradu Rače. VSTOPNINE NI!

Ob koncu predstave bomo lahko darovali

prostovoljne prispevke.

Pevski zbor

V mesecu novembru ima naš cerkveni pevski zbor pevske vaje. In sicer prvi in drugi teden meseca ob torkih, tretji in četrti teden, pa v sredo. S pevskimi vajami pričnejo ob 19.30 uri. Vabimo nove glasove - moške in ženske.

Modra hiška vabi

Ponedeljek,  5. 11. od 19:30 do 21:30: IZZIVI IN STRATEGIJE UČENJA V VRTCU IN PRVI TRIADI, predavanje in pogovor (mag. Milena Pačnik, specialna pedagoginja)

Nekateri otroci se lažje in nekateri težje učijo. Pri vsakem posameznem otroku pa lahko z različnimi strategijami in metodami prispevamo k boljšemu opismenjevanju. Predavateljica bo predstavila nekaj možnosti razvijanja branja, pisanja in ostalih jezikovnih veščin.

Ko starši pri otroku opažamo odstopanja pri od nekih pričakovanj ali od sovrstnikov se nam postavlja vprašanje, če je potrebno kaj posebnega narediti in kaj narediti. Kako sploh prepoznamo posamezne motnje. Tudi o takšnih izzivih bo tekla beseda.

Prijave in informacije: info@simetris.si, 040 395 951, www.modrahiska.si