Avtor: zurace Objavljeno: 17. 11. 2012

OZNANILA - 33. navadnega tedna med letom (18.11.2012)

Slovenska Karitas

Od 26. 11. 2012 do 2. 12. 2012 bomo obhajali teden Karitas, ki nas bo nagovarjal pod geslom »VESELJE V SOŽITJU« - to je naša popotnica, ki nas vabi, da se vsak po svoje pripravlja na teden Karitas in to z namenom, da bi ljubili drug drugega in iz karitativne ljubezni ne delali spon, ki jih ustvarjamo mi grešni posamezniki med seboj. Večji dogodi na vseslovenski ravni v tednu Karitas :

SREDA 28. 11. 2012

Romanje prostovoljcev Karitas na Slomškovo Ponikvo, kjer bo ob 11.00 uri molitev in ob 12.00 sveta maša, ki jo bo daroval predsednik slovenske Karitas nadškof dr. Marjan Turnšek

DOBRODELNI KONCERT »KLIC DOBROTE«

Ob 16. uri bo javna generalka, na katero so povabljeni vsi romarji na Ponikvo, obisk je brezplačen.

Ob 19. uri bo koncert z neposrednim televizijskim prenosom, v času koncerta in skozi ves december bo potekalo zbiranje sredstev za pomoč. Za nakup vstopnic pokličite na škofijske Karitas, knjigarno celjske Mohorjeve družbe ali pa pokličete na telefonsko številko: 01\300-59-60, ali pišete po elektronski pošti: info@karitas.si

POPLAVE 2012

Kontaktni podatki za posredovanje denarnih sredstev za pomoč najbolj prizadetim v poplavah:

SLOVENSKA KARITAS

Kristanova ulica 1

TRR : SI56 0214 0001 5556 761

Namen : POPLAVE 2012

Sklic : 00 6220

Lahko pa vzamete tudi položnico, ki je na hodniku, in tudi na tak način pomagate prizadetim v poplavah.

Oznanila

Kupite lahko Marijanski koledar za leto 2013 po ceni 2€ in Družinsko pratiko 2013 po ceni 5€.

•

V sredo, 21. 11. 2012 ob 19. Uri, je mladinsko srečanje za mlade po birmi. Bivši birmanci vabljeni!

•

V četrtek 22. 11. 2012, ob 16.30 imajo srečanje naši ministranti. Ministranti pridite.

Odšli so

V preteklem tednu smo se poslovili od:

+ Janez Pauman iz Podove,

+ Tatjana Goljat iz Podove

Molimo za naše drage rajne!

Kristjan je postal

Aljoša Cizerl iz Rač.

Staršem čestitamo !

Miklavževanje 2012

Starši lahko prijavite svoje otroke za Miklavžev paket, ki ga bodo prejeli na predvečer sv. Miklavža, to je v  sredo, 5. decembra 2012.  Miklavževanje bomo pričeli ob 17. uri s sveto mašo. Cena paketa je 8€ na otroka. Prijave otrok za Miklavžev paket bomo zbirali do prve adventne nedelje, ki bo 2. 12. 2012. Prosim vas, da s prijavo ne zamujate ali čakate na zadnji trenutek, saj tako vsem, ki se trudijo pri organizaciji, otežujete njihovo prostovoljno delo.

Kolping Rače

V petek, 30. 11. 2012, po večerni sveti maši, v župnišču organizira Kolping Rače bralni večer. Brali bomo zgodbe »Oznanjamo vam veliko veselje - besede upanja za tihi čas«. Bralni večer je namenjen kot uvod v tihi Sveti adventni čas. Vabljeni vsi!

Karitas Rače

Danes, na 33. navadno nedeljo,  bo v župnišču župnije Hoče, od 14. ure naprej, srečanje vseh dekanijskih sodelavcev Karitas, ki delujejo v Karitas po naših župnijah. Člani naše župnijske Karitas, lepo vabljeni na srečanje v Hočah.

Pevski zbor

V drugi polovici novembra imajo pevci pevske vaje ob sredah ob 18.30. V četrtek 22. 11. 2012, na praznik svete Cecilije - zavetnice vseh pevcev, bodo pevci s svojim petjem pri sveti maši počastili svojo zavetnico, ki jo bomo prosili za nove člane pevskega zbora in za blagoslov pri njihovem nadaljnjem petju.

Teden zaporov 2012

Od 19. 11. do 24. 11., bomo obhajali teden zaporov z naslovom »Na poti življenja«, ki je pobuda za molitev in pospeševanje zavedanja o potrebah zaprtih oseba in njihovih družin, žrtev kaznivih dejanj, zaporskega osebja in vseh tistih, ki zanje skrbijo. Pri tedenskih svetih mašah bomo vsak dan molili po namenih tedna zaporov.

Predstava »Življenje

Svetega Lovrenca, mučenca.«

V torek, 27. 11. 2012, bo v naši cerkvi, ob 19.00, zanimiva dramska predstavitev neznanega avtorja, o ŽIVLJENJU SVETEGA LOVRENCA - MUČENCA.

To dramsko uprizoritev bo odigralo HRVAŠKO LJUDSKO GLEDALIŠČE S HVARA, ki v mesecu novembru gostuje po različnih slovenskih župnijah (npr. Lovrenc na Pohorju, Stična, Brežice,..).  Ta predstava je bila prvič odigrana leta 1970 na otoku Hvar in je bila do sedaj izvedena že več kot dva tisoč krat. V njej nastopajo hvarski amaterski igralci različnih poklicev, od delavca, zdravnika, upokojenca, ribiča, osnovnošolskih otrok, profesorjev, itd. Člani tega gledališča delujejo v okviru KUD-a »Dr. Orest Žunković«.

Datum nastanka te zgodbe o mučeništvu svetega Lovrenca sega v srednji vek, okoli 15. stoletja. Predstava je poskus rekonstrukcije srednjeveškega gledališča (beli in črni habit, skromni rekviziti in scena, ter značilnost predstav tistega časa je, da tudi ženske vloge igrajo moški). To predstavo je dramaturško obdelal in režiral g. Miran Carić.

Predstava je povsod naletela na dober odziv, zato vam zagotovo ne bo žal, če si boste to predstavo prišli ogledati tudi vi in vaša družina. Lepo bi bilo, če k ogledu predstave povabite tudi svoje sorodnike in sosede, znance in prijatelje.

VSTOPNINE NI !

Vabljeni pa ste k darovanju prostovoljnih prispevkov, ki jih potrebujemo za organizacijo predstave.

Modra hiška

Predavanje: PERU - DEŽELA, KULTURA, OTROCI

Kdaj in kje: 21. nov. 2012 ob 18.30 v Modri hiški v Morju pri Framu, Log 1.

Milena Pačnik je preživela približno 3 mesece v Peruju. V vaseh odmaknjenih od turističnih poti je obiskovala otroke s posebnimi potrebami in jim pomagala pri učenju in razvojnih nalogah. Srečevala se je z njihovimi starši in z ostalimi ljudmi v vaseh.
Na ta način je precej dobro spoznala njihovo kulturo. Konec svojega bivanja v Peruju je izkoristila za potovanje po deželi.
Te svoje izkušnje bo ob bogatem slikovnem gradivu podelila na predstavitvi.