Avtor: zurace Objavljeno: 4. 12. 2020

2. ADVENTNA NEDELJA

V cerkvi je na voljo Družinska pratika (6,50€) in Mohorjev koledar (2,50€) za leto 2021.

PREJEM SVETEGA OBHAJILA V ČASU II. VALA EPIDEMIJE COVID-19

Za individualno duhovno oskrbo izven teh terminov predhodno pokličite g. župnika, prav tako tudi za sveto spoved.

SVETO OBHAJILO LAHKO PREJEMETE:

V TOREK, ČETRTEK, SOBOTA:

OD 18.00 DO 18.30.

OB NEDELJAH PA:

8.00 do 8.30 in od 9.30 do 10.00.

EPIDEMIJA COVID-19

1. Svete maše z ljudstvom so do nadaljnjega odpovedane.

2. Spovedovanje v spovednicah je dovoljeno.

3. Verouk poteka na daljavo.

4. Krsti, poroke, prva sveta obhajila, birme in druge župnijske slovesnosti so odpovedani.

5. Cerkveni pogrebi so dovoljeni z upoštevanjem državnih navodil.

6. Obhajanje bolniškega maziljenja je dovoljeno.

7. Vabljeni k ogledu svete maše iz mariborske stolnice, ki jo bo vsako nedeljo ob 10.00 prenašala TV SLO 1. Svete maše lahko spremljate tudi vsak dan na Eksodus TV in Radiu Ognjišče.

8. Vabljeni k spremljanju župnijske spletne strani: http://zupnija-race.rkc.si/ kjer lahko najdete vse najnovejše informacije. Prosim vas, da povezavo podelite vsem, ki bi jih utegnila zanimati.

SVETE MAŠE PO KONČANI EPIDEMIJI

Ko se bo sedanja situacija izboljšala in ko bodo slovenski škofje ponovno dovolili svete maše z obiskanjem vernikov bodo svete maše v župnijah Fram in Rače darovane po sledečem urniku (za sedaj ostane tako kot je, brez prisotnosti vernikov):

• ponedeljek v Račah
  • torek v Framu
  • sreda v Račah
  • četrtek v Framu
  • petek v Račah
  • sobota v Račah
  • OB NEDELJAH:
    • 7.30  in 10.15 v Račah
    • 9.00 v Framu

K tem tedenskim in  nedeljskim svetim mašam, pa je potrebno predvideti še praznike skozi cerkveno leto, ko bo sveta maša prav tako v obeh župnijah, nato še pogrebne maše in osmine, kakor tudi poročne maše, krste in ostale zakramentale.

Prav tako bom pričel s naročili svetih maš za leto 2021.

V vsem vam žal ne bom mogel ugoditi. Kakor moram jaz sprejeti dano situacijo, tako tudi Vas naprošam, da sprejmete mašo tudi, če ne bo vse po vaših željah. Prosim za razumevanje in potrpljenje.

ž. upr. žup. Fram in Rače

VERSKI TISK 2021

Letošnja situacija je dobro pokazala, kako dobro bi bilo, če bi verski tisk prejemali po pošti. Ker tega niste uredili že prej, so mnoge številke Družine in Ognjišča počivale na policah z verskim tiskom, namesto, da bi bile v vaših domovih in bi lahko sprotno prebirali njihovo bogato duhovno vsebino.

Zaradi tega, letošnji december ne bom več pobiral naročnine v župniji, ampak vas prav vse naročnike prosim, da pokličete na spodnjo telefonsko številko, jim posredujete svoje podatke kamor naj vam po pošti pošiljajo verski tisk. Položnico za naročnino vam nato prav tako pošljejo na dom in jo poravnate.

Potreben je torej samo en klic. Naj le to ne bo ovira, da bi vaš dom ostal brez verskega tiska.

KONTAKTNI PODATKI ZA NAROČILO:

ZA TEDNIK DRUŽINA – glej str. 29;

letna naročnina: 119,60€
telefon: 01/360-28-28
e-pošta: narocila@druzina.si

ZA REVIJO OGNJIŠČE – glej str. 4;

letna naročnina: 34,30€
telefon: 05/61-17-223

e-pošta: ognjisce.uprava@ognjisce.si

ZA MOHORJEVO ZBIRKO – komplet 5-ih knjig do konca januarja 2021;

za leto 2022: 49,00€

telefon: 03/426-48-00

e-pošta: urednistvo@celjska-mohorjeva.si

POSLOVILI SMO SE

V Gospodu je zaspala:

+ Ivana Novak (1927) iz Rač.

Od pokojne se bomo poslovili v tednu pred nami.

Molimo za naše drage rajne!