Avtor: zurace Objavljeno: 8. 12. 2012

OZNANILA - 2. ADVENTNA NEDELJA (09.12.2012)

Kupite lahko Marijanski koledar za leto 2013 po ceni 2€ in Družinsko pratiko 2013 po ceni 5€.

•

V sredo, 12. 12. 2012 je po večerni sveti maši mladinsko srečanje za mlade po birmi.

•

V preteklem tednu so prišle Mohorjeve knjige, zato tri posameznike, ki ste jih naročili, prosim, da jih pridete iskat.

•

Na prvo nedeljo v mesecu ste darovali 769,00 €. Hvala za dar.

•

Na polici z verskim tiskom so še nastavljeni adventni koledarčki. Kdor želi, si ga lahko vzame.

•

Zahvaljujem se vsem, ki ste na kakršenkoli način s svojim prostovoljnim delom, darovanim časom, pripomogli pri pripravi miklavževanja. Zahvaljujem se tudi sadjarstvu Krepfl in cvetličarni Rožmarin iz Rač za darovane darove.

Kristjan je postal

- Val Stupan iz Podove.

Staršem čestitamo!

Odšli so

+ Jožef Roner (1940) iz Rač.

Molimo za naše drage rajne!

Naši mladi

Danes bo v župnišču v Slivnici, ob 15. uri, dekanijsko adventno srečanje mladih naše dekanije. Zbrali se bomo ob 14.45 na župnijskem dvorišču. Na srečanju bomo prisluhnili pričevanju gosta, hkrati pa bo to lepa priložnost za adventno spoved in lepo pripravo na  božične praznike. Mladi vabljeni!

Ministranti

V četrtek, 13. 12. 2012 od 16.30 do 18.00, pridite vsi ministranti na ministrantsko srečanje.

ŽPS

V četrtek, 13. 12. 2012, bomo imeli po večerni sveti maši sejo ŽPS. Člani vabljeni!

Verski tisk 2013

Naročnike verskega tiska Ognjišče (64 naročnikov) in Družina (27 naročnikov) prosim, da do novega leta obnovite naročnino na verski tisk. Letna naročnina na revijo Ognjišče znaša 27,00€, na tednik Družina pa do 31. 12. 2012 83,20€, s 1. 1. 2013 pa 88,40€.

Naročnina za zbirko Mohorjevih knjig za leto 2014 znaša 44,00€. Knjige lahko naročite do konca februarja 2013.

Plačilo naročnine za drugega je lahko tudi lepo Božično darilo, ki prihaja v družino skozi vse leto.

Karitas Rače

V četrtek, 13. 12. 2012, ima Karitas Rače uradne ure od 17.00 do 19.00.

·

Župnijska Karitas Rače organizira v soboto, 15. 12. 2012, ob 14. uri »adventno srečanje  bolnih in ostarelih naše župnije«. Sveto mašo bo vodil minorit - pater s Ptuja. Hkrati bo to priložnost za prejem zakramentov bolniškega maziljenja in svete spovedi, ki jo boste lahko opravili pri patru.  Dobre gospodinje naše župnije naprošamo za kakšno pecivo, gospodarje pa za kakšen liter vina, ki ga prinesejo kak dan prej.

Božična devetdnevnica

Na 3. adventno nedeljo, 16. 12. 2012, bomo pričeli z božično devetdnevnico, ki traja do Svetega večera. Vsak večer bomo prisluhnili kratkemu razmišljanju. Vsa bogata liturgija in duhovna vsebina božične devetdnevnice pa je zasnovana tako, da nas postopoma uvaja v velik dogodek, Jezusovo Rojstvo, ki se bo zgodil na Božič. Tako je lahko vsakodnevni obisk svete maše lepa notranja in duhovna priprava na Sveti večer. Vabljeni v čim večjem številu.

Betlehemska lučka miru

Na 4. adventno nedeljo, 23. 12. 2012, bomo pri obeh svetih mašah prisluhnili Skavtski poslanici ob prihodu lučke miru iz Betlehema, ki ima letos naslov »Z roko v roki«. Tudi letos bodo lučko miru v naš krog prinesli skavti. Naši mladi bodo lučke miru po ceni 2€ prodajali po obeh svetih mašah, kar pa bo ostalo, pa še na Sveti večer. Namen tega plamenčka, ki se resnično prižge na mestu Jezusovega rojstva v Betlehemu, je, da ga na svojih domovih ohranjate do Božiča. Ta majhen plamenček, ki močno razsvetli temo, naj družine ohranja v miru, ljubezni, spoštovanju in povezuje v molitvi. Denar od prodaje lučke miru se bo razdelil med župnijski mladinski center FRKA in skavtsko organizacijo Slovenije. Hvala, ker z nakupom tudi vi prinašate v ta svet lučko miru, upanja in ljubezni.

Spovedovanje na 4. adventno nedeljo

Na 4. adventno nedeljo (23.12.2012) bo pri nas od 8.30 do 11.00 na voljo tuj spovednik! To, da še ob vsem pomanjkanju duhovnikov dobimo spovednika, je velik dar! Sprejmite in izkoristite ga! Hkrati je to lepa priložnost za vas, da pred božičnimi prazniki opravite adventno spoved. Verjamem, da mnogi izmed vas opravite sv. spoved drugje, pa vendar za vse ostale: Ne bojte se stopiti pred vrata Božjega usmiljenja, da boste tako v svojih srcih pripravili prostor Odrešeniku, ki na božični večer prihaja k nam, hkrati pa ga na tak način edino - pravilno pripravljeni prejmete pri svetem obhajilu!