Avtor: zurace Objavljeno: 26. 12. 2020

NEDELJA SVETE DRUŽINE

V cerkvi je na voljo:

- Družinska pratika 2021 (6,50 €)

- Mohorjev koledar 2021 (2,50 €)

- Betlehemska lučka miru (3,00 €)

EPIDEMIJA COVID-19

Da bi varovali zdravje ljudi, so se ŠKOFJE MARIBORSKE METROPOLIJE PO POSVETOVANJU Z DUHOVNIKI ODLOČILI, da svete maše v vseh cerkvah ali kapelah mariborske metropolije do nadaljnjega škofje in duhovniki še naprej obhajamo brez navzočnosti vernikov.

Zadnji dan leta 2020

Sedmi dan božične osmine, zadnji dan leta 2020, ko goduje sveti Silvester, bom obhajal Zahvalno sveto mašo v zahvalo za staro leto za obe župniji Fram in Rače.

Zapel bom zahvalno pesem in blagoslov z Najsvetejšim, ki naj nas spremlja v preostalih urah starega  leta in skozi vse leto 2021.

VEROUČNE POČITNICE

V tednu pred nami se nadaljujejo veroučne počitnice. Z veroukom nadaljujemo v naslednjem tednu.

STATISTIKA

Ob izteku leta v zanimivost objavljam nekaj statističnih podatkov tega leta iz življenja župnije:

• Sveti zakon: v tem letu je bila 1 cerkvena poroka;
  • Zakrament svetega krsta je prejelo: 8 otrok (4 deklice in 4 fanti, od tega 2 zakonskih staršev in 6 otrok izven zakonskih staršev);

Pogrebov je bilo: 27 (19 žensk in 8 moških – Najmlajši moški, ki smo ga pokopali je bil star 59 let, najstarejši moški 92 let. Najmlajša ženska je bila 70 let, najstarejša ženska 94 let.

K verouku je vpisanih 91 učencev:

• V tem letu je prvo sveto obhajilo prejelo 13 prvoobhajancev;
  • Zakrament svete birme je prejelo: 24 birmancev.

V letu 2021 bomo imeli:

-  8 prvoobhajancev (prvo sveto obhajilo predvidoma 30.5.2021);

-  svete birme v tem pastoralnem letu ni;