Avtor: zurace Objavljeno: 17. 01. 2021

2. NAVADNA NEDELJA

SVETE MAŠE

- Svete maše nadaljujemo z verniki, sicer z upoštevanjem pravil NIJZ-a in SŠK, tako je obisk vernikov pri sveti maši odvisen od kvadrature cerkve. Pravilo pravi: »V cerkvi je lahko toliko vernikov (vključno z bogoslužnimi sodelavci), kolikor zadoščajo predpisu 1 oseba (ali ena družina ali člani skupnega gospodinjstva) na 30 m2 «.

- V naši cerkvi je tako lahko prisotnih 6 oseb ali članov skupnega gospodinjstva.

- Prednost dajmo najprej tistim vernikom za katere se daruje mašni namen. Ostali veniki pa lahko prejmete sveto obhajilo ob koncu svete maše.

- Udeležba je dovoljena samo zdravim vernikom, ki nimajo simptomov okužbe dihal, ne kašljajo in nimajo povišane telesne temperature. Priporoča se, da imajo vsi duhovniki in verniki na telefonu nameščeno aplikacijo #Ostanizdrav.

- Verniki ste še naprej povabljeni, da nedeljske svete maše spremljate po medijih, prejmete duhovno obhajilo, posvetite čas molitvi, branju Božje besede oziroma dobrim delom. Posebej ob nedeljah ste povabljeni k spremljanju svete maše na TV Slovenija (ob 10.00) oziroma Radiu Ognjišče.

- Cerkveni pogrebi se izvajajo v dogovoru s pogrebno službo in ob upoštevanju vseh navodil NIJZ. Na pogrebu je lahko navzoča družina oziroma člani skupnega gospodinjstva. Z namenom, da se čakalne vrste za upepelitev skrajšajo, vernike vabimo, da svoje rajne sorodnike pokopljejo na klasičen način s krsto.

TEDEN MOLITVE ZA KRŠČANSKO EDINOST

Vsako leto med 18. in 25. januarjem obhajamo teden molitve za edinost med kristjani, letošnjega pod geslom: »Ostanite v moji ljubezni in obrodili boste obilo sadu (Jn 15,5-9))«.

V ta namen bomo molili in prosili pri tedenskih mašah molili v ta namen.

NEDELJA SVETEGA PISMA

24. 1. 2021, na 3. nedeljo med letom, v cerkvi obhajamo nedeljo Svetega pisma. Kot vsako leto, bo tudi letos v sklopu svetopisemske nedelje potekal t. i. SVETOPISEMSKI MARATON, neprekinjeno branje Božje Besede. Ta bo potekal v dneh od 23. – do 29. januarja preko zooma. Navodila in prijavo najdete na spletni strani:

www.svetopisemskimaraton.si

POSLOVILI SO SE

V GOSPODU JE ZASPALA:

+ MARIJA MOHORKO (r. 1922) iz Rač.

Od pokojne se bomo poslovili

v tednu pred nami.

Molimo za naše drage rajne!