Avtor: zurace Objavljeno: 14. 02. 2021

6. NAVADNA NEDELJA

SVETE MAŠE

Svete maše nadaljujemo z verniki, sicer z upoštevanjem pravil NIJZ-a in SŠK.V naši cerkvi je tako lahko prisotnih 6 oseb ali članov skupnega gospodinjstva. Verniki pa naj bodo ob obisku zdravi.

PEPELNICA - POST

Sveta maša s pepeljenjem bo na PEPELNIČNO SREDO – 17.2.2021

-  v Framu ob 17.00

-  v Račah ob  18.00.

Z sveto mašo na pepelnico pričnemo postno  pripravo na Veliko noč. Ta dan je tudi strogi zapovedan post.

POST NAS VABI

Pepelnica je začetek 40-dnevnega postnega časa. Post nam pomaga k spoznanju greha in v boju proti njemu. Pri tem so nam v pomoč spokorna dela.

SVETO PISMO posebej izpostavi tri: molitev, odpoved - post ter miloščino – dobra dela.

STROGI POST je 2x: na pepelnično sredo in na veliki petek. Ta dva dneva se le enkrat na dan do sitega najemo in se zdržimo mesnih jedi. Strogi post veže kristjane od izpolnjenega 14. leta starosti do začetka 60. leta.

Ob vseh postnih petkih pa je priporočljiv skromen obrok brez mesa, da se bolje zavedamo trpljenja našega Gospoda Jezusa Kristusa.

Priporočljivo je, da v postnem času ob postu dodamo še:

a) poglobljeno molitev, meditacijo,..

b) branje Svetega Pisma

c) zadržek od … sladkarij, zdržek od telefona, televizije, računalnika, zadržek od skušnjav, ...

d) dobro delo, ki naj služi v pomoč sočloveku, bližnjemu v potrebi.

SVETA SPOVED: Cerkvena zapoved pravi, da smo se dolžni spovedati svojih grehov vsaj enkrat letno.

Zato vabljeni, da opravite POSTNO SPOVED. Za sveto spoved me pokličite in se dogovorimo glede ure, ali pristopite k sveti spovedi po tedenski večerni sveti maši.

VEROUK

V tednu pred nami, od 17.2. do 19.2. so veroučne počitnice. Ta teden verouka ne bo.

Otrokom in učiteljem želimo mirne dni.

KRIŽEV POT

V postnem času bo KRIŽEV POT VSAK  PETEK:

- v Račah ob 17.30, nato sveta maša;

- v Framu ob 17.30 – molil ga bo Klemen Štavbar, mož in oče, pripravnik za stalnega diakona v naši župniji. Po križevem potu bo sledilo še besedno bogoslužje in obhajilo.

40 DNI BREZ ALKOHOLA

Letošnja preventivna akcija »40 DNI BREZ ALKOHOLA«, z naslovom »Moja poteza« se bo pričela s pepelnico, 17. februarja 2021, in se zaključila na veliko soboto, 3. aprila 2021.Odpoved je namenjena izrazu solidarnosti in sočutja z vsemi, ki trpijo zaradi alkohola v družinah, v prometu in na zdravju. Vabljeni!

DAROVI ZA ŽUPNIJO

V času epidemije vas vabim da darujete za materialno oskrbo župnije v župnijski pisarni, ali pa nakažete vaš dar na naslednji bančni račun:

ŽUPNIJA RAČE, Ptujska cesta 6, 2327 Rače

TRR: SI56 1934 0500 8170 365

Namen: za cerkev

Koda namena: CHAR

Hvala Vam, dragi farani! Radi imejte svojo župnijo!