Avtor: zurace Objavljeno: 28. 02. 2021

2. POSTNA NEDELJA

SVETE MAŠE

Svete maše nadaljujemo z verniki, sicer z upoštevanjem pravil NIJZ-a in SŠK, tako je obisk vernikov pri sveti maši odvisen od kvadrature cerkve. V naši cerkvi je tako lahko prisotnih 6 oseb ali članov skupnega gospodinjstva. Verniki pa naj bodo ob obisku zdravi.

1. četrtek, 1. petek in 1. sobota

Pred nami so prvi četrtek, prvi petek in prva sobota meseca marca.

Na prvi četrtek bomo po sveti maši v Framu pred Najsvetejšim molili za nove duhovne poklice.

Na prvi petek bomo pri sveti maši v Račah z litanijami počastili »Srce Jezusovo«.

Na prvi petek bom znova obiskal bolnike.

Na prvo soboto bomo v Račah pred izpostavljenim Najsvetejšim nebeško mater Marijo prosili za blagoslov naših družin.

CELODNEVNA ČEŠČENJA

Po župnijah naše dekanije Dravsko poljepotekajo od 6. 3. 2021 (Hoče) do 19. 3. 2021 (Rače) večne molitve - celodnevno češčenje Najsvetejšega.

Na dan, ko bo češčenje Najsvetejšega v drugih župnijah, bo sveta maša ob 8.00.

KRIŽEV POT

V postnem času bo KRIŽEV POT VSAK  PETEK:

- v Račah ob 17.30, nato sveta maša;

- v Framu ob 17.30 – molil ga bo Klemen Štavbar, mož in oče, pripravnik za stalnega diakona v naši župniji. Po križevem potu bo sledilo še besedno bogoslužje in obhajilo.

SVETA SPOVED

Cerkvena zapoved pravi, da smo se dolžni spovedati svojih grehov vsaj enkrat letno.

Zato vabljeni, da opravite POSTNO SPOVED. Za sveto spoved me pokličite in se dogovorimo glede ure, ali pristopite k sveti spovedi po tedenski večerni sveti maši.

VEROUK

Redni verouk je do nadaljnjega še vedno na daljavo.