Avtor: zurace Objavljeno: 8. 05. 2021

6. VELIKONOČNA NEDELJA

SVETE MAŠE nadaljujemo z verniki, sicer z upoštevanjem pravil NIJZ-a in SŠK, tako je obisk vernikov pri sveti maši odvisen od kvadrature cerkve.

V cerkvi v Račah je tako lahko prisotnih 10  oseb ali članov skupnega gospodinjstva, ker je površina cerkve manjša od 300 m2.

V cerkvi v Framu pa  je tako lahko prisotnih 11  oseb ali članov skupnega gospodinjstva

Verniki naj bodo ob obisku zdravi.

PROŠNJI DNEVI PRED VNEBOHODOM

Štirideset dni po Veliki noči obhajamo praznik JEZUSOVEGA VNEBOHODA. Jezus s svojim poveličanim telesom, okrašenim s poveličanimi ranami dokončno zapusti svoje učence in se vrne k svojemu Očetu v Nebesa.

V štiridesetih dneh se je prikazoval svojim učencem, ter jim tako utrjeval vero v Njegovo vstajenje.

Tri dni pred Vnebohodom pa obhajamo PROŠNJE DNEVE (ponedeljek, torek in sredo).  Jezus gre namreč nazaj v nebo/nebesa, nazaj k svojemu Očetu, mi pa mu polagamo na priprošnjo vseh svetnikov svoje prošnje za blagoslov, da jih odnese k Očetu in tam posreduje za nas.

Tako imenovani »prošnji dnevi«, so torej dnevi, ko prosimo Boga za BLAGOSLOV LJUDI, za BLAGOSLOV NAŠEGA DELA, za BLAGOSLOV ZEMLJE, za ODVRNITEV HUDE URE in za PRIMERNO VREME, za odvrnitev vseh NARAVNIH NESREČ in vseh DRUGIH STISK. Letos imamo še posebno nalogo, da prosimo Gospoda, da čimprej preneha  epidemija.

Zato bomo, ob koncu svete maše, namesto Marijinih litanij, zmolili te tri dni Litanije vseh svetnikov z prošnjimi klici ter našemu kraju in župniji podelili blagoslov z Najsvetejšim.

VEROUK

Tudi v prihodnje bo izvajanje verouka možno samo na daljavo oz. preko spleta.

STARŠI VEROUČENCEV BOSTE O NADALJNJEM POTEKU IN O SKLEPU VEROUČNEGA LETA OBVEŠČENI PREKO ELEKTRONSKE POŠTE.

Glede prvega svetega obhajila in birme pa še vedno čakamo navodila slovenskih škofov. Ko prejememo nova navodila vas bomo o tem tudi obvestili.

SVETA MAŠA V PLANICI

Na praznik Gospodovega vnebohoda, 13. 5., bo ob 10.00 sveta maša v cerkvi v Planici.

Ključarje prosim, da cerkev pripravijo in uredijo cerkev, da bomo lahko praznik dostojno obhajali. Ključarjem se za pomoč iskreno zahvaljujem.

KRSTILI SMO

Zakrament svetega krsta je v župnijski cerkvi v Framu prejela:

MELISA VEBER iz Frama.

Staršem čestitamo!