Avtor: zurace Objavljeno: 23. 05. 2021

BINKOŠTI

SVETE MAŠE nadaljujemo z verniki, sicer z upoštevanjem pravil NIJZ-a in SŠK, tako je obisk vernikov pri sveti maši odvisen od velikosti cerkve.

Po novih navodilih slovenskih škofov in NIJZ je dovoljena 50 % zasedenost sedišč v cerkvi.

V cerkvi v Račah je tako lahko prisotnih 57  oseb ali članov skupnega gospodinjstva.

V cerkvi v Framu pa  je tako lahko prisotnih 88 oseb ali članov skupnega gospodinjstva.

Zborovsko petje je dovoljeno ob pogoju, da imajo vsi pevci maske in ohranjajo medsebojno razdaljo 1,5 m razen med člani skupnega gospodinjstva

Verniki naj bodo ob obisku zdravi.

PRVO SVETO OBHAJILO IN SVETA BIRMA

- V župniji Rače bo prvo sveto obhajilo v nedeljo, 6. 6. 2021, ob 10.00.

- V župniji Fram bo prvo sveto obhajilo v nedeljo, 13. 6. 2021, ob 10.00.

- V župniji Fram bo sveta birma v soboto, 26. 6. 2021, ob 10.00.

VEROUK

Pred nami je zadnji teden letošnjega veroučnega leta v župnijah Fram in Rače. Veroučno leto bomo, kot ste bili obveščeni preko elektronske pošte, zaključili na župnijskem dvorišču, kjer bo zadnja ura verouka potekala v živo po rednem tedenskem urniku.

FRAM - KARITAS

Prispela je hrana iz EU. Pakete lahko dvignete v večnamenski dvorani. Kontaktna oseba Mojca Petelinšek (040 887 764)

KRSTILI SMO

Zakrament svetega krsta je v župnijski cerkvi v Framu prejela:

GAJA GORJAK iz Rač.

Staršem čestitamo!

POSLOVILI SO SE

V preteklem tednu smo na pokopališču v Slivnici poslovili od:

+ JOŽETA LEŠA (r. 1953) iz Rač.

Žalujočim izrekamo iskreno sožalje in molimo za mir in pokoj duš naših dragih rajnih!