Avtor: zurace Objavljeno: 7. 06. 2021

10. NAVADNA NEDELJA

SVETE MAŠE nadaljujemo z verniki, sicer z upoštevanjem pravil NIJZ-a in SŠK, tako je obisk vernikov pri sveti maši odvisen od velikosti cerkve.

Po novih navodilih slovenskih škofov in NIJZ je dovoljena 50 % zasedenost sedišč v cerkvi.

V cerkvi v Račah je tako lahko prisotnih 57  oseb ali članov skupnega gospodinjstva.

V cerkvi v Framu pa  je tako lahko prisotnih 88 oseb ali članov skupnega gospodinjstva.

Zborovsko petje je dovoljeno ob pogoju, da imajo vsi pevci maske in ohranjajo medsebojno razdaljo 1,5 m razen med člani skupnega gospodinjstva

Verniki naj bodo ob obisku zdravi.

ORATORIJ RAČE-FRAM 2021

Dragi otroci in starši! Leto je naokoli, kar pomeni, da se bliža tudi ORATORIJ! Naslov letošnjega oratorija je Originalen.sem.

KRAJ: okolica cerkve Sv. Jožefa Delavca Rače

ČAS: 28. 6. 2021 – 2. 7. 2021

Povezava do prijavnic je na spletni strani Župnije Rače in župnije Fram in na facebooku Oratorija Rače.

Ker bo število udeležencev zaradi ukrepov proti COVID-19 omejeno, ne odlašajte s prijavo!

Animatorji se vas že veselimo!

PRVO SVETO OBHAJILO V ŽUPNIJI RAČE

Prvo sveto obhajilo je danes v župniji Rače prejelo 8 prvoobhajancev letošnjega 3. razreda verouka. Spomnimo se jih v svojih molitvah, da bi po Jezusu res hrepeneli in ga z veseljem prvič prejeli.

PRVO SVETO OBHAJILO V ŽUPNIJI FRAM

V nedeljo. 13. 6. 2021, 11. nedelja med letom, bo ob 10.00 prvo sveto obhajilo v župniji Fram.

Ta sveta maša je zaradi omejitev prisotnosti pri svetih mašah rezevirana samo za sodelujoče pri 1. svetem obhajilu. Ostale župljane prosim za razumevanje ter da se svete maše udeležite kateri drugi dan.

Po dogovoru s starši prvoobhajancev bomo sveto spoved zaradi večjega števila prvoobhajancev opravili v več skupinah. Tako bo sveta spoved prvoobhajncev potekala v sredo, v četrtek in v petek ob 18.00.

KRSTILI SMO

Zakrament svetega krsta so v župnijski cerkvi v Framu prejeli:

JAN ŠTAUBER iz Frama,

LUKA STOJKO iz Morja pri Framu

ZALA MAJAL iz Planice.

Staršem čestitamo!

POSLOVILI SO SE

V preteklem tednu smo na pokopališču v Slivnici poslovili od:

+ IVANA PIPENBAHERJA (r. 1949) iz Rač

+ LIDIJE STERGER (r. 1959) iz Rač.

Žalujočim izrekamo iskreno sožalje in molimo za mir in pokoj duš naših dragih rajnih!