Avtor: zurace Objavljeno: 12. 06. 2021

11. NAVADNA NEDELJA

SVETE MAŠE nadaljujemo z verniki, sicer z upoštevanjem pravil NIJZ-a in SŠK, tako je obisk vernikov pri sveti maši odvisen od velikosti cerkve.

V cerkvi v Račah je tako lahko prisotnih 57  oseb ali članov skupnega gospodinjstva.

V cerkvi v Framu pa  je tako lahko prisotnih 88 oseb ali članov skupnega gospodinjstva.

Verniki naj bodo ob obisku zdravi.

PRVO SVETO OBHAJILO V ŽUPNIJI FRAM

Prvo sveto obhajilo je danes v župniji Fram prejelo 28 prvoobhajancev letošnjega 3. razreda verouka.

Spomnimo se jih v svojih molitvah, da bi po Jezusu res hrepeneli in ga z veseljem prvič prejeli.

SVETA BIRMA V ŽUPNIJI FRAM

Sveta birma bo letos v župniji Fram v soboto 26. 6. 2021, ob 10.00.

Kandidatom za birmo bo zakrament svete birme podelil Bernard Geršak, nadškofijski kanonik in ekonom.

- Devetdnevnica pred birmo bo od 17. 6. do 25. 6. Obvezna je za vse birmance, lepo pa bi bilo če bi se je lahko udeležili tudi starši.

- SKUŠNJA Z BIRMOVALCEM bo v sredo 23. 6. ob 18.00. Skušnja je obvezna za birmance, vabljeni tudi starši in botri, ki ste od blizu.

- SVETA SPOVED, KI BO NA DAN SKUŠNJE, bo v času večerne svete maše. K sveti spovedi ste vabljeni predvsem vabljeni starši in botri.

Zlatoporočenca

Zakonski jubilej, ob 50-letnici

podelitve zakramenta svetega zakona,

sta v župnijski cerkvi v Račah s sveto mašo, obhajala zlatoporočenca:

Danica in Franc Vigec

iz Rač.

Ob lepem in visokem jubileju življenja v dvoje zlatoporočencema čestitamo!

KRSTILI SMO

Zakrament svetega krsta je v župnijski cerkvi v Framu prejel:

NOEL BOŽJAK iz Waldkraiburga v Nemčiji.

Zakrament svetega krsta je v župnijski cerkvi v Račah prejela:

IZA PLEČKO iz Ptuja.

Staršem čestitamo!

POSLOVILI SO SE

V preteklem tednu smo na pokopališču v Framu poslovili od:

+ ROBERTA JEŽOVNIKA (r. 1965) iz Požega.

V preteklem tednu smo na pokopališču v Slivnici poslovili od:

+ FRANCA SAGADINA (r. 1927) iz Morja pri Framu,

+ ERIKE ŠTABUC (r. 1932) iz Rač

+ FRANCA GORINŠKA (r. 1938) iz Rač.

Žalujočim izrekamo iskreno sožalje in molimo za mir in pokoj duš naših dragih rajnih!