Avtor: zurace Objavljeno: 19. 06. 2021

12. NAVADNA NEDELJA

SVETE MAŠE nadaljujemo z verniki, sicer z upoštevanjem pravil NIJZ-a in SŠK, tako je obisk vernikov pri sveti maši odvisen od velikosti cerkve.

V cerkvi v Račah je tako lahko prisotnih 57  oseb ali članov skupnega gospodinjstva.

V cerkvi v Framu pa  je tako lahko prisotnih 88 oseb ali članov skupnega gospodinjstva.

Verniki naj bodo ob obisku zdravi.

Slovenski škofje nas ob praznovanju 30. obletnice slovenske samostojnosti v Katoliški cerkvi vabijo:

1. V nedeljo, 20. junija 2021, bodo župniki darovali svete maše za domovino. Župniki takrat blagoslovijo slovensko zastavo in jo izobesijo ob prepevanju slovenske himne.

2. Župniki in župnijske skupnosti naj se pridružijo pobudi 24 ur posta in molitve za domovino, ki bo od 21. junija od 18.00 do 22. junija do 18.00, ko bo sklep s slovesno sveto mašo za domovino v ljubljanski stolnici.

3. V četrtek, 24. junija 2021, ob 18.00 se bo po vseh župnijskih cerkvah zvonilo v čast 30. obletnice samostojnosti in neodvisnosti.

SVETA BIRMA V ŽUPNIJI FRAM

Sveta birma bo letos v župniji Fram v soboto 26. 6. 2021, ob 10.00.

V župniji Fram imamo 33 kandidatov za birmo, ki jim bo zakrament svete birme podelil Bernard Geršak, nadškofijski kanonik in ekonom.

- Devetdnevnica pred birmo bo od 17. 6. do 25. 6. Obvezna je za vse birmance, lepo pa bi bilo če bi se je lahko udeležili tudi starši.

- SKUŠNJA Z BIRMOVALCEM bo v sredo 23. 6. ob 18.00. Skušnja je obvezna za birmance, vabljeni tudi starši in botri, ki ste od blizu.

- SVETA SPOVED, KI BO NA DAN SKUŠNJE, bo v času večerne svete maše. K sveti spovedi ste vabljeni predvsem vabljeni starši in botri.

KRSTILI SMO

Zakrament svetega krsta sta v župnijski cerkvi v Račah prejela:

MAŠA KMETIČ iz Podove

ŽIGA ROŽMAN iz Rač.

Staršem čestitamo!

SVETI ZAKON

Zakrament svetega zakona sta v cerkvi svetega Križa in Angelov varuhov v Planici sklenila

SIMON KLEMENSBERGER

IN