Avtor: zurace Objavljeno: 27. 06. 2021

13. NAVADNA NEDELJA

SVETE MAŠE nadaljujemo z verniki. V cerkvi v Framu in v cerkvi v Račah je dovoljeno do 100 oseb ali članov skupnega gospodinjstva, upoštevati je pa treba 1,5 m razdalje, nošnjo mask in razkuževanje.

1. četrtek, 1. petek in 1. sobota

Pred nami so prvi četrtek, prvi petek in prva sobota meseca julija.

Na prvi četrtek bomo po sveti maši v Framu pred Najsvetejšim molili za nove duhovne poklice.

Na prvi petek bomo pri sveti maši v Račah z litanijami počastili »Srce Jezusovo«.

Bolne bom obiskoval tudi v tednu po 1. petku

Na prvo soboto bomo v Račah pred izpostavljenim Najsvetejšim nebeško mater Marijo prosili za blagoslov naših družin.

NOVA OKNA NA ŽUPNIJSKEM OBJEKTU V RAČAH

Na ŽPS smo se odločili, da bi letos jeseni zamenjali vsa stara okna (stara okrog 40.let), ki še do sedaj niso bila zamenjana in žal ne služijo več  dobro svojemu namenu. Slabo se zapirajo in ne tesnijo več, zaradi česar izgubljamo veliko dragocene energije. Vsaka  investicija pa  zahteva finančna sredstva, zraven pa še veliko prostovoljnega fizičnega dela. Okvirni predračun je okrog 10.000 EUR (okna in predvideni spremljevalni stroški gradbenih del, med in po vgradnji). Vabimo vas, da po vaših zmožnostih pomagate pri tem projektu. Denar bomo zbirali od te nedelje naprej. Lahko ga  prinesete v župnišče, ali še boljše, če ga  nakažete na račun:

SI56 1934 0500 8170 365

SKLIC 00 2021

NAMEN: OKNA

Hvala že vnaprej za vsa sredstva in vso pomoč!

ŠENTVORSCA

Ptujskogorski bratje minoriti vabijo na ŠENTVORSCO, praznik Ptujskogorske Matere Božje, in sicer:

- na predvečer praznika: v ČETRTEK, 1. julija 2021: ob 18.00 in 24.00 sveta maša;

- na sam praznik: v PETEK, 2. julija 2021, pa vabijo k svetim mašam ob 8.00; 10.00 in 19.00, ter k molitveni uri ob 9.00

Sveto mašo ob 10.00 bo daroval nadškof metropolit msgr. Alojzij Cvikl.

ORATORIJ

V tednu pred nami bo od ponedeljka do petka potekal oratorij.

Vernike vabim k duhovni podpori v molitvi za varstvo in blagoslov otrok in animatorjev!

POSVETITEV NOVOMAŠNIKA

V mariborski nadškofiji imamo letos enega novomašnika, g. Simona Lamprehta iz župnije Svečina. Posvetitev bo danes, 27. 6., ob 16.00 v mariborski stolnici. Vabim k molitvi zanj in za nove duhovne poklice.

PRAZNIK APOSTOLOV PETRA IN PAVLA

V Katoliški cerkvi 29. junija praznujemo slovesni praznik apostolov sv. Petra in Pavla.

Ta slovesni praznik nas opominja na moža, ki sta bila po božjem načrtu izbrana, da postavita človeški temelj Kristusovi cerkvi. Kristus je Petra določil za skalo na kateri bo zidal svojo Cerkev, od tod ime Peter skala. Za pomočnika s katerim je ponesel svoje ime med pogane je izbral Pavla. Sv. Petru je Bog zaupal tudi ključe do nebes. Poslanstva si nista prilastila sama, ampak jima ga je dal Bog, ki je tudi vodil njuno usodo.

KRSTILI SMO

Zakrament svetega krsta je v župnijski cerkvi v Račah prejela:

VITA MURKO iz Spodnje Gorice.

Staršem čestitamo!

POSLOVILI SO SE

V preteklem tednu smo na pokopališču v Framu poslovili od:

+ CIRILA ŠTAUBERJA (r. 1935) iz Frama.

Žalujočim izrekamo iskreno sožalje in molimo za mir in pokoj duš naših dragih rajnih!<center>OZNANILA ŽUPNIJE<br>13. NAVADNA NEDELJA</center>