Avtor: zurace Objavljeno: 11. 07. 2021

15. NAVADNA NEDELJA

SVETE MAŠE nadaljujemo z verniki. V cerkvi v Framu in v cerkvi v Račah je dovoljeno do 100 oseb ali članov skupnega gospodinjstva, upoštevati je pa treba 1,5 m razdalje, nošnjo mask in razkuževanje.

NOVA OKNA NA ŽUPNIJSKEM OBJEKTU V RAČAH

Na ŽPGS smo se odločili, da bi letos jeseni zamenjali vsa stara okna (stara okrog 40.let), ki še do sedaj niso bila zamenjana in žal ne služijo več  dobro svojemu namenu. Slabo se zapirajo in ne tesnijo več, zaradi česar izgubljamo veliko dragocene energije. Vsaka  investicija pa  zahteva finančna sredstva, zraven pa še veliko prostovoljnega fizičnega dela. Okvirni predračun je okrog 10.000 EUR (okna in predvideni spremljevalni stroški gradbenih del, med in po vgradnji). Vabimo vas, da po vaših zmožnostih pomagate pri tem projektu. Darujete lahko v župnišču, ali na račun:

SI56 1934 0500 8170 365

SKLIC 00 2021

NAMEN: OKNA

Hvala že vnaprej za vsa sredstva in vso pomoč!

ŽPGS in žpk.

SVETA MAŠA V PLANICI

V soboto bo v cerkvi sv. Križa in Angelov varuhov v Planici ob 19.00 sveta maša za + župnika Franca Dermola. Gospodu Dermolu je bila ta cerkev zelo pri srcu in jo je rad obiskoval.

KRSTILI SMO

Zakrament svetega krsta je v župnijski cerkvi v Framu prejela:

ELA PUŠNIK iz župnije Fram.

Staršem čestitamo!

SVETI ZAKON

Zakrament svetega zakona sta v grajski kapeli gradu Rače sklenila

VALENTIN MAJAL IN ANGELA BREZNIK

iz Loke pri Framu.

Novoporočencema čestitamo!

POSLOVILI SO SE

V preteklem tednu smo na pokopališču v Framu poslovili od:

+ JOŽEFA LEŠNIKA (r. 1955) iz Planice,

+ NADE LENART (r. 1949) iz Ješence

+ BORISA ŠTAUBERJA (r. 1966) iz Frama.

Žalujočim izrekamo iskreno sožalje in molimo za mir in pokoj duš naših dragih rajnih!