Avtor: zurace Objavljeno: 7. 08. 2021

19. NAVADNA NEDELJA

NOVI ČLANI ŽPGS - RAČE

Na predlog imenovanih članov je nadškof Alojzij Cvikl dne 14.7.2021, za župnijo Rače, potrdil naslednje ključarje in člane ŽPGS za mandatno obdobje  2021 – 2026:

• Ivan Belca – ključar
  • Milan Hameršak - ključar
  • Bruno Jereb - ključar
  • Alenka Rižner – Šibila – tajnik ŽPS
  • Vesna Urh
  • Borut Batagelj
  • Gašper Dajčman
  • Matej Marčič
  • Milena Hvauc
  • Samo Repolusk
  • Srečko Urh
  • Krepfl Franc
  • Alenka Mustafa
  • Janja Otič
  • Majda Krepfl Leva

Vsem članom prejšnjega mandata IZ OBEH ŽUPNIJ – FRAM IN RAČE - izrekam ISKRENO ZAHVALO za vaše delo, požrtvovalnost in prosti čas, ki ste ga darovali za župnijo.  Nebeški Oče naj Vam bo, nekega dne bogat plačnik za vse kar storili za svojo župnijo.

Novim članom V OBEH ŽUPNIJAH – FRAM IN – RAČE - pa želim, da bi se pri vašem delu pokazali sedmeri sadovi Svetega Duha, ter življenjske izkušnje, ki ste si jih na do sedaj prehojeni poti nabrali in naj koristijo za materialno skrb, kakor tudi duhovno – pastoralno rast župnij. Naj Vas Bog blagoslovi pri vašem občestvenem poslanstvu.

MARIJINO VNEBOVZETJE

V nedeljo, 15. 8. 2021 je strogi, zapovedan praznik Marijinega vnebovzetja - Veliki šmaren, največji Marijin praznik. Praznične svete maše bodo ob 7.30 in 10.15 v župniji Rače in ob 9.00 v župniji Fram. Pri vseh mašah bomo obnovili posvetitev Slovenskega naroda Materi Božji in zmolili Marijine litanije.

Ptujskogorski bratje Minoriti pa ob Prazniku Marjinega Vnebovzetja vabijo na Ptujsko goro; in sicer: v soboto, 14. 8. 2021, na PREDVEČER PRAZNIKA bo ob 19.00 molitvena ura; ob 20.00 bo sveta maša z somaševanjem. Po maši so pete litanije ob lučkah na prostem in nočno bedenje.

Na PRAZNIK pa vabijo k slovesni sveti maši ob 10.00 z somaševanjem in posvetitvijo slovenskega naroda Mariji. Po maši sledijo pete litanije Matere Božje. Svete maše bodo tudi ob 6.30, 8.00, 12.30; 16.00 in 19.00.

DAR ZA MIVO 2021

Nadaljujemo z zbiranjem darov za MIVO. Svoj dar za srečno prevožene kilometre lahko oddate po svetih mašah.

RAČE - ROKOVA NEDELJA

Nedelja, ko kot župnija RAČE romamo NA PTUJSKO GORO, v zahvalo rešitve od kuge na čast Svetemu Roku, bo 22. 8. 2021 – na 21. navadno nedeljo.

Blagoslov peš romarjev, bo ob 4.45 zjutraj pri cerkvi v Račah, odhod pa ob 5.00,

Mašo bomo kot župnija darovali na Ptujski Gori ob 10.00. Ker sveto mašo oblikuje naša župnija vabim k sodelovanju ministrante, bralce beril in prošenj, pevski zbor in moške za pomoč pri prepevanju Marijinih litanij ob koncu maše. Hvala vsem.

RAČE - NOVA OKNA NA ŽUPNIJSKEM OBJEKTU

Vabljeni k darovanju za nova okna v pastoralnih in kletnih prostorih v Račah. Okvirni predračun je okrog 10.000 EUR. Darujete lahko v župnišču ali na račun:

SI56 1934 0500 8170 365, SKLIC 00 2021

NAMEN: OKNA

Hvala že vnaprej za darove in vso pomoč!

Sodelavci ŽPGS Rače in žpk