Avtor: zurace Objavljeno: 26. 08. 2012

OZNANILA - 20. navadnega tedna med letom

Župnijska Karitas Rače organizira, v četrtek 6.9.2012, romanje bolnih in ostarelih naše župnije, v glavno Marijino svetišče murskosoboške škofije, v Turnišče. V cerkvi Marijinega Vnebovzetja boste lahko, bolni in ostareli, Marijo prosili za zdravje, pomoč in tolažbo, opravili sveto spoved, prejeli sveto  obhajilo in kdor bo želel tudi bolniško maziljenje. Odhod avtobusa bo ob 7.30 uri zjutraj, pobiral bo v smeri iz Podove proti Račam. Vrnili se bomo do 17.00 ure. Prijavite se v župnišču ali  pri g. Matjažu Tomaniču - Pozejdon turizem. Ob prijavi prosimo da poravnate simboličen prispevek za kritje stroška avtobusa - 10€ po osebi. Na romanju je organizirano tudi kosilo. Vabljeni torej na romanje k turniški Materi Božji vsi trpeči in bolni, žalostni in osamljeni naše župnije.

V VEDNOST: Vsakoletno enodnevno župnijsko romanje za vse naše župljane, pa bomo letos imeli v soboto, šestega oktobra 2012. Vse informacije v zvezi z župnijskim romanjem sledijo v prihodnjih tednih.

•

Nadaljujemo tudi z akcijo zbiranjem darov za MIVO - s katero omogočimo slovenskim misijonarjem nakup prepotrebnih vozil za njihovo delovanje. Akcijo bomo kot vsa prejšnja leta zaključili na misijonsko nedeljo v mesecu oktobru. Svoj dar za srečno prevožene kilometre lahko oddate po svetih mašah, ob tem pa boste prejeli tudi podobico z molitvijo in nalepko sv. Krištofa, ki si ju lahko prilepite v svoj avtomobil. Hvala za dar.

•

V soboto, 25. avgusta 2012 ob 19.00h bodo mladi iz Avstrije na dvorišču pred Maranato v župniji Slivnica izvedli predstavo  CIRKUS GIOVANNI. Skupina 17 mladih od Koroške do Dunaja, ki se navdušujejo ob sv. Janezu Bosku, ustanovitelju oratorija, bodo izvedli predstavo, ki je navdušila že mnoge mlade in manj mlade. V predstavi, ki traja eno uro in pol, bodo izvedli razne spretnosti, glasbo in zabavne točke. nekatere od teh je izvajal tudi sv. Janez Bosko. Mladi hočejo tudi na ta način približati velikega svetnika, ki je na zelo prijazen način mnogim vlil upanje, jim osmislil življenje in jih naredil vesele kristjane. Predstava je povsem odprta - vabljeni ljudje vseh starosti, posebej pa vabljeni otroci in mladi. Predstava je predvidena na dvorišču, če bo slabo vreme, pa bo v dvorani Maranate.  Vabljeni.

•

V soboto, 25.8.2012 bomo imeli romanje z našim župnijskim zborom, zato ta dan v župniji ne bo svete maše. Hvala za razumevanje.