Avtor: zurace Objavljeno: 26. 08. 2012

OZNANILA - 21. navadnega tedna med letom

Informacije  o novem  VEROUČNEM LETU 2012-2013 in vpisu k VEROUKU:

Vse, ki imate doma veroučenca ali pa ga imajo sosedovi, vas naprošam, da na mizici na stopnišču vzamete in doma preberete Katehetsko pismo naše župnije, ki zajema vse informacije glede novega veroučnega leta 2012/13. K temu pismu je dodano tudi nadškofovo pismo ob pričetku katehetsko pastoralnega leta.

Prav tako vzemite Prijavnico za vpis, jo doma izpolnite in vrnete ob vpisu. Pri vpisu vrnete otrokovo veroučno spričevalo.

Na mizici je tudi cenik učbenikov,  prosim poglejte ceno učbenika, ki ga potrebuje vaš otrok.

Prav tako je na voljo večje število brezplačnih Mavric - poletna izdaja, ki jo lahko odnesete domov, z otrokom skupaj pregledate in ob vpisu sporočite ali jo želite naročiti skozi vse leto. Letna naročnina na revijo Mavrica je lahko tudi priložnost, da vašemu otroku podarite darilo z bogato vsebino.

Vse te informacije so izobešene tudi na oglasni deski na vratih glavnega vhoda v cerkev.

Oznanila:

V petek, 31.8.2012, po večerni sv. maši bo seja župnijske Karitas.

•

Župnijska Karitas Rače organizira, v četrtek 6.9.2012, romanje bolnih in ostarelih naše župnije, v glavno Marijino svetišče murskosoboške škofije, v Turnišče. V cerkvi Marijinega Vnebovzetja, boste lahko, bolni in ostareli, Marijo prosili za zdravje, pomoč in tolažbo, opravili sveto spoved, prejeli sveto obhajilo in kdor bo želel tudi bolniško maziljenje. Odhod avtobusa bo ob 7.30 uri zjutraj, pobiral bo v smeri iz Podove proti Račam. Vrnili se bomo do 17.00 ure. Prijavite se v župnišču ali  pri g. Matjažu Tomaniču - Pozejdon turizem. Ob prijavi prosimo da poravnate simboličen prispevek za kritje stroška avtobusa - 10€ po osebi. Na romanju je organizirano tudi kosilo. Vabljeni torej na romanje k turniški Materi Božji, trpeči, bolni, žalostni in osamljeni naše župnije. Na voljo je še nekaj prostih mest.

V VEDNOST: Vsakoletno enodnevno župnijsko romanje za vse naše župljane, pa bomo letos imeli v soboto, 20. oktobra 2012 - po trgatvah in pospravljanju poljščin. Vse informacije v zvezi z župnijskim romanjem sledijo v prihodnjih tednih.

•

Prišla je nova številka tednika Družine, septembrska številka Ognjišča, prav tako septembrska številka Mavrice. Veroučenci, ki ste imeli Mavrico naročeno v preteklem veroučnem letu prosim, da vzamete to zadnjo številko, ki vam še pripada.

•

Mlade iz naše župnije (tudi letošnji birmanci), vabim na 31. jubilejno "Stično mladih 2012", ki bo v soboto, 15.9.2015, z naslovom : "Veselite se v Gospodu zmeraj". Organizator, društvo SKAM, obljublja zanimiv in pester program. Na srečanje se bomo odpravili z avtobusom, v okviru dekanije. Prijavite se v župnišču. Več o Stični mladih lahko preberete na: http://www.sticna.net/.

•

Prihodnja sobota je prva v mesecu septembru, ko bomo molili in prosili za blagoslov družin. Družine vabljene k molitvi za blagoslov vašega družinskega življenja.

•

Prihodnja nedelja je prva nedelja v mesecu septembru, zato boste svoj dar, ki je namenjen za sprotno vodenje župnije, oddali pred oltarjem. Bog povrni. Po obeh svetih mašah vabljeni na kavo, čaj ali sok.

•

Nadaljujemo tudi z akcijo zbiranjem darov za MIVO - s katero omogočimo slovenskim misijonarjem nakup prepotrebnih vozil za njihovo delovanje. Akcijo bomo kot vsa prejšnja leta zaključili na misijonsko nedeljo v mesecu oktobru.

Svoj dar za srečno prevožene kilometre lahko oddate po svetih mašah, ob tem pa boste prejeli tudi podobico z molitvijo in nalepko sv. Krištofa, ki si ju lahko prilepite v svoj avtomobil. Hvala za dar.

•

V PRETEKLEM TEDNU SMO SE POSLOVILI OD: Borisa Hribarja (1950), iz Rač. Molimo za rajne!

•

KRISTJAN JE POSTALA: Lucija Perko! Staršem čestitamo!

•

V DNEH OD DANAŠNJE NEDELJE DO ČETRTKA SEM NA ŽUPNIŠKEM SEMINARJU V CELJU, ZATO V TEH DNEH V ŽUPNIJI NE BO SVETE MAŠE.

V PRIMERU SMRTNEGA SLUČAJA ME POKLIČITE NA MOBILNI TELEFON.

HVALA ZA RAZUMEVANJE.