Avtor: zurace Objavljeno: 1. 09. 2012

OZNANILA - 22. navadnega tedna med letom

Prišla je nova številka tednika Družine. Na voljo je še septembrska številka Ognjišča, prav tako septembrska številka Mavrice.

Veroučenci, ki ste imeli Mavrico naročeno v preteklem veroučnem letu prosim, da vzamete to zadnjo številko, ki vam še pripada.

•

Pred nami so prvi četrtek in prvi petek. Na prvi četrtek bomo po sveti maši pred Najsvetejšim molili za nove duhovne poklice; na prvi petek bom obiskoval bolne in ostarele po domovih. V kolikor še kakšen naš, z križem življenja preizkušen brat ali sestra želi, da ga obhajam, ga spovem ali opravim bolniško maziljenje, ki človeka v njegovi stiski tolaži, opogumlja in hrabri, naj mi to prosim sporoči.

•

Hvala za dar, ki ste ga oddali danes na prvo nedeljo v mesecu pred oltarjem. Bog povrni. Po sveti maši ste vabljeni na kavo, čaj ali sok.

•

Nadaljujemo tudi z akcijo zbiranjem darov za MIVO - s katero omogočimo slovenskim misijonarjem nakup prepotrebnih vozil za njihovo delovanje. Akcijo bomo kot vsa prejšnja leta zaključili na misijonsko nedeljo v mesecu oktobru.

Svoj dar za srečno prevožene kilometre lahko oddate po svetih mašah, ob tem pa boste prejeli tudi podobico z molitvijo in nalepko sv. Krištofa, ki si ju lahko prilepite v svoj avtomobil. Hvala za dar.

INFORMACIJE O NOVEM  VEROUČNEM LETU IN VPISU V VEROUK:

Vse, ki imate doma veroučenca ali pa ga imajo sosedovi, vas naprošam, da na mizici na stopnišču vzamete in doma preberete Katehetsko pismo naše župnije, ki zajema vse informacije glede novega veroučnega leta 2012/13. K temu pismu je dodano tudi nadškofovo pismo ob pričetku katehetsko pastoralnega leta.

Prav tako vzemite Prijavnico za vpis, jo doma izpolnite in vrnete ob vpisu. Pri vpisu vrnete otrokovo veroučno spričevalo.

Na mizici je tudi cenik učbenikov,  prosim poglejte ceno učbenika, ki ga potrebuje vaš otrok.

Prav tako je na voljo večje število brezplačnih Mavric - poletna izdaja, ki jo lahko odnesete domov, z otrokom skupaj pregledate in ob vpisu sporočite ali jo želite naročiti skozi vse leto. Letna naročnina na revijo Mavrica je lahko tudi priložnost, da vašemu otroku podarite darilo z bogato vsebino.       Vse te informacije so izobešene tudi na oglasni deski na vratih glavnega vhoda v cerkev.

STIČNA MLADIH

Mlade iz naše župnije (tudi letošnji birmanci), vabim na 31. jubilejno "Stično mladih 2012", ki bo v soboto, 15.9.2015, z naslovom : "Veselite se v Gospodu zmeraj". Organizator, društvo SKAM, obljublja zanimiv in pester program. Na srečanje se bomo odpravili z avtobusom, v okviru dekanije. Prispevek po osebi je 13€ (8€ avtobus in 5€ prispevek organizatorju, ta je uveden letos prvič, namesto nabirke pri sv. maši, ki je ne bo). Več o Stični mladih lahko preberete na: http://www.sticna.net/.

MOLITVENI DAN ZA DUHOVNE POKLICE NADŠKOFIJE MARIBOR

Molitveni dan za duhovne poklice nadškofije Maribor bo potekal na praznik Marijinega rojstva v soboto 8. septembra 2012, v baziliki na Ptujski Gori. Pri Mariji bomo goreče prosili za nove duhovne poklice, njihovo svetost in stanovitnost.

POTEK MOLITVENEGA DNEVA:

Začetek bo ob 8.30 na treh krajih:

- v baziliki bo molitvena ura za starejše

- pri križu ob vznožju romarske poti se začne križev pot

- v Frančiškovi dvorani srečanje za ministrante in mlade

- ob 9.30 pete litanije z blagoslovom

- ob 10.00 bo sveta maša, ki jo bo daroval nadškof metropolit dr. Marjan Turnšek

Geslo letošnjega molitvenega dneva je »SVETA VER BODI VAM MOČ«.

Na molitveni dan na Ptujsko Goro vabim molivce za duhovne poklice, družine, člane ŽPS. Posebej še vabljeni naši MINISTRANTI, ki s seboj prinesejo tudi ministrantske obleke.