4. VELIKONOČNA NEDELJA

NEDELJA DOBREGA PASTIRJA

- V ponedeljek, 22. 4., ima ob 17.00 srečanje molitvena skupina Rače.

- V petek, 19. aprila, je častitljivi življenjski praznik, praznovala je 100 let, obhajala naša faranka ga. Angela Bezjak iz Brezule. Go. Angelo obiskujem ob prvih petkih v mesecu in ji prinašam obhajilo odkar sem na župniji. Ob tem prazniku ji iskreno čestitamo!

VABILO – PRIJAVE DMŽ

V mesecu septembru bomo začeli z delavnicami Molitve in življenja. Delavnice obsegajo 15 srečanj enkrat tedensko, vsakič po dve uri.

Vabimo, da se čimprej prijavite, saj bomo tako lažje organizirali delavnice! Do sedaj sta dva prijavljena.

Na 7. velikonočno nedeljo, 12. 5., bomo pri vseh svetih mašah prisluhnili pričevanju udeleženca delavnic Molitev in življenja. Pričeval nam bo o svojih izkušnjah z temi delavnicami in kako so mu spremenile življenje.

ŽUPNIJSKO ŽEGNANJE

Slovesnost na čast župnijskega zavetnika Svetega Jožefa Delavca, farno žegnanje, bo v

SREDO, 1. maja 2024 ob 10.00.

Ob tem slovesnem dogodku za župnijo Rače, naprošam gospodinje za kruh,  pecivo, salamo in zaseko. Račke vinogradnike pa naprošam za vino, katerega bosta zbrala in pripravila g. Branko Hribernik in g. Milan Hameršak.

Ob 7.30 pa ste naše faranke in gospe dobre volje, vabljene v župnišče, da bi vse prinesene dobrote pripravile v obložene kruhke. Vse, ki se čutite nagovorjene naprošam, da se odzovete temu vabilu!

Vabljeni, da se skupaj zberemo pri tej slovesni sveti maši in skupaj počastimo Svetega JOŽEFA DELAVCA, našega dobrega zavetnika in priprošnjika.

7. Peš romanje k Ptujskogorski Materi Božji

V soboto, 27. 4. 2024, bo

7. PEŠ ROMANJE K PTUJSKOGORSKI MATERI BOŽJI,

NAMEN ROMANJA: za dobre družine in za nove duhovne poklice.

Vabljeni: Družine in mladi, župnijski animatorji in molivci za duhovne poklice, dobrodošel pa je prav vsak, ki se želi pridružiti;

Skoraj celodnevna hoja na poti bo odlična priložnost za pričevanje življenja, oseben stik, spontan pogovor, ki bo udeležencem pomagal odkrivati lepoto hoje za Kristusom v različnih duhovnih poklicih.

Cilji romanja so: Med udeleženci prebujati zavest, da Bog kliče vsakega človeka, spodbujati k poslušanju, razločevanju in odkrivanju človeku namenjenega Božjega klica, spoznavati duhovniški poklic, poklic v posvečeno življenje, v družinsko življenje, v diakonsko služenje in se zahvaljevati za vse poklicane v duhovni poklic in prositi za nove.

POTEK ROMANJA:

• ob 5.45 – zbiranje; ob 6.00 blagoslov romarjev, odhod iz MB stolnice
  • ob 8.15 odhod iz Hoč (prihod 7.45)
  • ob 9.30 odhod iz Slivnice (prihod 9.00)
  • ob 11.30 odhod iz Rač (prihod 11.00)
  • ob 14.00 odhod iz Cirkovc (prihod 13.30)

ROMARJI S KOLESI: ob 10h odhod od mariborske stolnice.

NA PTUJSKI GORI:

• Ob 15h Molitvena ura za družine in duhovne poklice za romarje, ki se pridružijo samo na Ptujski Gori.
  • Ob 16h sveta maša za vse skupine.

Zaradi lažje organizacije se za romanje prijavite najkasneje do 24.4. 2024 na:

Pastoralna služba (Branka), 059/080 300 ali

E-mail:pastoralna.sluzba@nadskofija-maribor.si

Zlatoporočenca

Zakonski jubilej, ob 50-letnici podelitve zakramenta svetega zakona,

sta v župnijski cerkvi v Račah

obhajala zlatoporočenca:

Avgust in Anica Vindiš.