Avtor: zurace Objavljeno: 16. 09. 2012

OZNANILA - 24. navadnega tedna med letom

V teh dneh do 22.9. (sobota) nadaljujemo pred sveto mašo z devetdnevnico na čast bl. škofu Antonu Martinu Slomšku, ob 150-letnici spomina njegove smrti.

•

Nadaljujemo z akcijo zbiranja darov za MIVO,  s katero omogočimo slovenskim misijonarjem nakup prepotrebnih vozil za njihovo delovanje. Akcijo bomo kot vsa prejšnja leta zaključili na misijonsko nedeljo v mesecu oktobru.

POTEK SLOVESNOSTI V MARIBORSKI STOLNICI IN PO  ŽUPNIJAH V SLOMŠKOVEM MESECU SEPTEMBRU -

OB SPOMINU NA 150 - LETNICO NJEGOVE SMRTI

• 14. - 23. 09. obhajanje Slomškove devetdnevnice po župnijah
  • 20. 09. slovesnost na Ptujski gori ob 150 letnici zadnjega Slomškovega obiska pri Mariji pod plaščem:

- ob 18.00 recital Slomškovih pesmi in misli

- 19.00 sveta maša, ki jo daroval nadškof dr. Marjan Turnšek

- 20.00 procesija z lučkami

• 23. 09.:  SLOMŠKOVA NEDELJA (dogajanje pri stolni cerkvi)

- ob 11.00 molitev za domovino,

- ob 11.45 mol. za nove duh. poklice,

- ob 12.30 molitev za družine,

- ob 13.15 za novo evangelizacijo in

Slovenski pastoralni načrt,

- ob 14.30 molitveno pričevalni del

- ob 16.00 praznična sveta maša v stolni cerkvi v Mariboru:

DRAGI FARANI, SLOMŠKOVI ČASTILCI IN MOLIVCI

Nadškof nas vse vabi in poziva da se te slovesne svete maše ob 150-letnici Slomškove smrti  udeležimo v čim večjem številu iz vsake župnije naše nadškofije. Ne romajmo samo zaradi števila vernikov ali ker bi nas Slomšek potreboval, ampak poromajmo, ker v tem času še kako potrebujemo luči, ki nam jo prižigajo naši blaženi. Zaradi bližine mesta dogodka organiziranega prevoza iz naše župnije ne bo. VABLJENI!

• 24. 09. - dan Slomškove smrti; SLOVESNI PRAZNIK

- v mariborski nadškofiji ki ga slovesno obhajamo pri sveti maši po župnijah,

- ob 20.30 uri - to je ob uri Slomškove smrti bomo, kakor pred 150 - leti ob njegovi smrti zvonili po vseh župnijah naše nadškofije.

Župnijsko romanje

»20. oktober 2012«

To leto bo naša župnija poromala k MARIJI BISTRICI - GLAVNO MARIJINO SVETIŠČE NA HRVAŠKEM, kjer bomo imeli romarsko sv. mašo. Po sv. maši bo sledil ogled mesta Varaždin, ki je znan predvsem po najlepšem pokopališču v Evropi. Po ogledu mesta bomo imeli pozno kosilo. Vrnili se bomo okoli 19,00 ure. Cena romanja je 35,00€ po osebi. V ceno je vključen prevoz, kosilo, 2x degustacija vin, cestne pristojbine, obvezno lokalno vodenje po Varaždinu. Na romanje se lahko prijavite v župnijskem uradu ali pri Pozejdon Turizmu.

Vabljeni, da pred Marijo skupaj kličemo in prosimo blagoslova na našo župnijo in ljudi, ter se tako tudi izročimo v Marjino varstvo.

Poslovili smo se

V preteklem tednu smo se poslovili od:

Rozike Velec (1932) iz Rač.

Molimo za rajne!

Kristjana sta postala