Avtor: zurace Objavljeno: 19. 09. 2012

OZNANILA - 25. navadnega tedna med letom

Nadaljujemo z akcijo zbiranja darov za MIVO - s katero omogočimo slovenskim misijonarjem nakup prepotrebnih vozil za njihovo delovanje. Akcijo bomo kot vsa prejšnja leta zaključili na misijonsko nedeljo v mesecu oktobru.

·

Jutri, v ponedeljek, 24. 09.2012, dan Slomškove smrti, obhajamo SLOVESNI PRAZNIK v mariborski nadškofiji, ki ga bomo slovesno obhajali pri sveti maši ob 19.00 uri. Ob 20.30 uri - to je ob uri Slomškove smrti, bomo, kakor pred 150 - leti ob njegovi smrti, zvonili po vseh župnijah naše nadškofije.

·

Člani ŽPS, na polici z verskim tiskom vzemite delovno gradivo (dve knjižici) za srečanja ŽPS, ki so nam jih pripravili na pastoralni službi Maribor. Prva seja ŽPS bo v prvi polovici oktobra, po tem, ko bomo duhovniki imeli pastoralni simpozij na katerem nam bodo dali navodila za delo s temi gradivi. Na vsaki knjižici je napisano ime člana ŽPS.

·

Prihodnjo nedeljo, 30. 09. 2012, bomo imeli katehetsko sveto mašo ob začetku veroučnega leta. Pri sveti maši ob 10.00 uri bodo sodelovali otroci od 3. do 8. razreda. Pregovor pravi: »Z bogom začni vsako delo, da bo dober tek imelo«. Tako bomo pri tej sveti maši prosili za blagoslov našega dela v veroučnem letu 2012/13.

Župnijsko romanje, »20. oktober 2012«

To leto bo naša župnija poromala k MARIJI BISTRICI - GLAVNO MARIJINO SVETIŠČE NA HRVAŠKEM, kjer bomo imeli romarsko sv. mašo. Po sv. maši bo sledil ogled mesta Varaždin, ki je znan predvsem po najlepšem pokopališču v Evropi. Po ogledu mesta bomo imeli pozno kosilo. Vrnili se bomo okoli 19.00 ure. Cena romanja je 35,00€ po osebi. V ceno je vključen prevoz, kosilo, 2x degustacija vin, cestne pristojbine, obvezno lokalno vodenje po Varaždinu. Na romanje se lahko prijavite v župnijskem uradu ali pri Pozejdon Turizmu.

Vabljeni, da pred Marijo skupaj kličemo in prosimo blagoslova na našo župnijo in ljudi, ter se tako tudi izročimo v Marjino varstvo.

SLOMŠKOVA NEDELJA V MARIBORSKI STOLNICI

23. 09.:  SLOMŠKOVA NEDELJA (dogajanje pri stolni cerkvi)

- ob 11.00 molitev za domovino,

- ob 11.45 mol. za nove duh. poklice,

- ob 12.30 molitev za družine,

- ob 13.15 za novo evangelizacijo in

Slovenski pastoralni načrt,

- ob 14.30 molitveno pričevalni del

- ob 16.00 SLOVESNA SVETA MAŠA V STOLNI CERKVI V MARIBORU.

DRAGI FARANI, SLOMŠKOVI ČASTILCI IN MOLIVCI

Današnja Slomškova nedelja je vrhunec letošnjega praznovanja Slomškovega leta ob 150 - letnici njegove smrti. Tako se bomo danes na Slomškovo nedeljo zbrali v Mariboru ob njegovem grobu. Pripravljalni odbor, ki romanje pripravlja, si želi, da bi na tem milostnem kraju srečanje s Slomškom v romarjih prebudilo gorečo ljubezen do Boga in utrdilo zavest, da je svetost v resnici tista sila, ki spreminja svet.

Zato dragi verniki, ne ostajajte doma! Slovesnosti Slomškove nedelje se pridružite v čim večjem številu, da bomo skupaj proslavili njega, ki je bil  »svetla luč Slovencem na zemlji;« in je naš mogočen priprošnjik v nebesih.

Zaradi bližine mesta dogodka organiziranega prevoza iz naše župnije ne bo. VABLJENI!