Avtor: zurace Objavljeno: 29. 09. 2012

OZNANILA - 26. navadnega tedna med letom

Nadaljujemo z akcijo zbiranja darov za MIVO - s katero omogočimo slovenskim misijonarjem nakup prepotrebnih vozil za njihovo delovanje. Akcijo bomo kot vsa prejšnja leta zaključili na misijonsko nedeljo v mesecu oktobru.

V sredo, 03.10.2012, pričnemo z veroukom za PRVI RAZRED ob 16.00 uri in DRUGI RAZRED ob 15.00 uri.

Z jutrišnjim dnem, 01. oktobrom 2012, vstopamo v Marijin mesec rožnega venca. Rožni venec bomo molili skozi ves mesec, vsak dan, 20 minut pred večerno sveto mašo in pred nedeljskima svetima mašama. Čez teden zjutraj bomo molili rožni venec po jutranji sveti maši.

Prav tako bomo pri tedenskih svetih mašah prisluhnili oktobrskemu branju »Šentvoršcam«, z naslovom »O Marija naša nada ...«, ob 150-letnici smrti Blaženega Antona Martina Slomška, ki so jih izdali bratje Minoriti na Ptujski gori. V tej knjižici so zbrana razmišljanja različnih avtorjev za posamezne dneve in so lepa dopolnitev in obogatitev osebnega razmišljanja in molitve rožnega venca.

Z jutrišnjim dnem, 01. oktobra 2012, bomo pričeli z večernimi svetimi mašami po zimskem času, tako bodo tedenske svete maše ob 18.00 uri. Nedeljske svete maše ostanejo po ustaljenem času ob 8.00 in 10.00 uri in tedenska jutranja sveta maša ob 7.30 uri.

Posebnost bo samo to sredo, 03.10.2012, ko bo sveta maša ob 19.00 uri. V sredo namreč pastoralna služba naše nadškofije pripravlja  »Pastoralni tečaj«, katerega vsebina bo »Leto vere«; v Cerkvi na Slovenskem pa je to hkrati tudi začetek obdobja nove evangelizacije z naslovom »Pridite in poglejte«. Hkrati bo ta dan potekala tudi dekanijska rekolekcija; ob 17.00 uri pa bo v mariborski stolnici slovesna sveta maša z somaševanjem vseh duhovnikov, pri kateri bo nadškof razglasil »Leto vere in začetek nove evangelizacije«. Zato bo sveta maša v župniji ob 19.00 uri.

Člani ŽPS na polici z verskim tiskom vzemite delovno gradivo (dve knjižici) za srečanja ŽPS, ki so nam jih pripravili na pastoralni službi Maribor. Prva seja ŽPS bo v prvi polovici oktobra, po tem, ko bomo duhovniki imeli pastoralni tečaj, na katerem nam bodo dali navodila za delo s temi gradivi. Na vsaki knjižici je napisano ime člana ŽPS.

Pred nami so prvi četrtek, prvi petek in prva sobota. Na prvi četrtek bomo po sveti maši pred Najsvetejšim molili za nove duhovne poklice; na prvi petek bom obiskoval bolne in ostarele po domovih. V kolikor še kakšen naš, s križem življenja preizkušen brat ali sestra želi, da ga obhajam, ga spovem ali opravim bolniško maziljenje, ki človeka v njegovi stiski tolaži, opogumlja in hrabri, naj mi to prosim sporoči. Na prvo soboto bomo molili in prosili za blagoslov družin. Družine vabljene k molitvi za blagoslov vašega družinskega življenja.

Prihodnja nedelja je prva nedelja v mesecu oktobru, zato boste svoj dar, ki je namenjen za sprotno vodenje župnije, oddali pred oltarjem. Bog povrni.

Po obeh svetih mašah vabljeni na kavo, čaj ali sok.

Ministrantsko srečanje

V sredo, 04.10.2012 bomo ob 17.00 uri imeli ministranti naše župnije prvo letošnje srečanje »Jožefove straže«, na katerem se bomo dogovorili za nadaljnji potek srečanj. K našim stalnim ministrantom vabim še vse veroučence in veroučenke od 1. razreda naprej, da se pridružijo naši ministrantski skupini. Srečanja bodo namenjena predvsem ministrantom, ki obiskujejo osnovno šolo. Veroučenci, vabljeni k bližini Božje mize.

Kristjan je postala

Zakrament svetega krsta je prejela Lana Pauman iz Brezule. Staršem čestitamo!