Avtor: zurace Objavljeno: 10. 11. 2012

OZNANILA - 32. navadnega tedna med letom

OZNANILA  - 32. navadnega tedna med letom (11.11.2012)

Obletnica posvetitve naše cerkve

Jutri, v ponedeljek, 12.11.2012, mineva 45 let odkar je škof Držečnik, na Martinovo nedeljo (12. 11. 1967) posvetil našo župnijsko cerkev, posvečeno svetemu Jožefu Delavcu, katerega god obhajamo 1. maja.

Dragi farani, dolga leta je v naših prednikih tlela želja po svoji župniji. To željo je spremljala tudi goreča molitev. Tako vam ob obletnici posvetitve naše cerkve priporočam, da bi našo skupno župnijo še naprej imeli radi, čutili do nje pripadnost in odgovornost, ter jo še naprej podpirali materialno, kakor tudi duhovno, z gorečo molitvijo.

Sveti Jožef Delavec prosi za nas, ki se k tebi radi zatekamo.

OZNANILA

Kupite lahko Marijanski koledar za leto 2013 po ceni 2€ in družinsko pratiko 2013 po ceni 5€.

·

Na prvo nedeljo v mesecu ste darovali  803,00€. Hvala za vaš dar.

·

V petek, 16.11. svete maše ne bo zvečer, ob 18.00, kot po navadi, ampak bo izjemoma ob 7.30, ker je ob 17. uri v župniji Majšperk sklep  večnih molitev in sveta maša, pri kateri somašujemo tudi dekanijski duhovniki.

Odšli so

V preteklem tednu smo se poslovili od:

Marjana Perger iz Rač.

Molimo za naše drage rajne!

Miklavževanje 2012

Starši lahko prijavite svoje otroke za Miklavžev paket, ki ga bodo prejeli na predvečer sv. Miklavža, to je v  sredo, 5. decembra 2012.  Miklavževanje bomo pričeli ob 17. uri s sveto mašo. Cena paketa je 8€ na otroka. Prijave otrok za Miklavžev paket bomo zbirali do prve adventne nedelje, ki bo 2. 12. 2012. Prosim vas, da s prijavo ne zamujate ali čakate na zadnji trenutek, saj tako vsem, ki se trudijo pri organizaciji, otežujete njihovo prostovoljno delo.

Kolping Rače

Kolpingovo socialno izobraževalno društvo Rače in Občina Rače - Fram, vabita na monokomedijo

JANEZ BREZ GLAVE

(moraliteta o resnih življenjskih vprašanjih, ob katerih se lahko tudi smejete…) dramskega igralca Gregorja Čušina, ki bo v ponedeljek, 12. 11. 2012, ob 18. uri v kinodvorani v gradu Rače. VSTOPNINE NI! Ob koncu predstave bomo lahko darovali prostovoljne prispevke.

Karitas Rače

V nedeljo, 18. 11. 2012, bo v župnišču župnije Hoče, od 14. ure naprej, srečanje vseh dekanijskih sodelavcev Karitas, ki delujejo v Karitas po naših župnijah.

Člani naše župnijske Karitas, lepo vabljeni na srečanje v Hočah.

Pevski zbor

V mesecu novembru ima naš cerkveni pevski zbor pevske vaje. In sicer prvi in drugi teden meseca ob torkih, tretji in četrti teden pa v sredo. S pevskimi vajami pričnejo ob 19.30 uri. Vabimo nove glasove - moške in ženske.

Predstava »Življenje Svetega Lovrenca, mučenca«

V torek, 27. 11. 2012, bo v naši cerkvi, ob 19. uri, zanimiva dramska predstavitev neznanega avtorja,

o življenju Svetega Lovrenca - mučenca.

To dramsko uprizoritev bo odigralo

HRVAŠKO LJUDSKO GLEDALIŠČE IZ HVARA,

katero v mesecu novembru gostuje po različnih slovenskih župnijah (npr. Lovrenc na Pohorju, Stična, Brežice,..).  Ta predstava je bila prvič odigrana leta 1970 na otoku Hvar in je do sedaj bila izvedena že več kot dva tisoč krat. V njej nastopajo hvarski amaterski igralci različnih poklicev, od delavca, zdravnika, upokojenca, ribiča, osnovnošolskih otrok, profesorjev, itd. Člani tega gledališča delujejo v okviru KUD-a »Dr. Orest Žunković«.

Datum nastanka te zgodbe o mučeništvu svetega Lovrenca sega v srednji vek, okoli 15. stoletja.

Predstava je poskus rekonstrukcije srednjeveškega gledališča (beli in črni habit, skromni rekviziti in scena, ter značilnost predstav tistega časa je, da tudi ženske vloge igrajo moški).

To predstavo je dramaturško obdelal in režiral g. Miran Carić.

Predstava je povsod naletela na dober odziv, zato vam zagotovo ne bo žal, če si boste to predstavo prišli ogledati tudi vi in vaša družina. Lepo bi bilo, če k ogledu predstave povabite tudi svoje sorodnike in sosede, znance in prijatelje.

VSTOPNINE NI !

Vabljeni pa ste k darovanju prostovoljnih prispevkov, ki jih potrebujemo za organizacijo predstave.