3. VELIKONOČNA NEDELJA

- V ponedeljek, 8. 4., ima ob 17.00 srečanje molitvena skupina Rače.

VABILO – PRIJAVE DMŽ

V mesecu septembru bomo začeli z delavnicami Molitve in življenja. Delavnice obsegajo 15 srečanj enkrat tedensko, vsakič po dve uri.

Vabimo, da se čimprej prijavite, saj bomo tako lažje organizirali delavnice! Do sedaj sta dva prijavljena.

Dar za sv. mašo

Slovenska škofovska konferenca je s prvim aprilom 2024, spremenila nekatere štolnine, oz. darove:

Dar za sv. mašo je ostal isti 23,00 €

Dar za pogrebno sv. mašo je 25,00 €

Dar za pogreb (tisti, ki pokopava) je 60,00 €

Dar za vizitacijo škofu, ko pregleda župnikovo vodenje župnije je 90,00 €

Dar voditelju slovesnosti ob mašnem daru je 80,00 €.

Hvala za razumevanje ob nekaterih spremenjenih darovih.

Birmanska devetdnevnica pred podelitvijo zakramenta svete birme

Ta teden v Račah nadaljujemo z BIRMANSKO DEVETDNEVNICO, ko devet dni zapored, pri svetih mašah skupaj z birmanci, starši, botri ter ostalimi verniki molimo da bi Gospod na dan svete birme, ki bo 13. aprila 2024 ob 10.00, na naše birmance razlil obilje Svetega Duha s sedmerimi darovi.

Za birmance je devetdnevnica OBVEZNA.

SKUŠNJA z birmovalcem bo v sredo, 10. 4. 2024, ob 18.00, nato sledi sveta maša ob 19.00.

Skušnje se udeležijo tudi starši in botri od blizu. Na dan skušnje, med sveto mašo bo birmovalec na voljo staršem in botrom za sveto spoved.

Birmovalec je stolni kanonik g. Bernard Geršak.

Zakrament svete birme bo prejelo 21 birmancev 8. in 9. razreda.  S tem prejemom darov svete birme tako končujejo veroučno vzgojo in postajajo t.i. »odgovorni zreli kristjani v veri«.

KRSTILI SMO

Zakrament svetega krsta je v Račah prejela:

Ina Krajnc iz Rač.

Staršem čestitamo!

POSLOVILI SO SE

Na pokopališču v Slivnici smo se poslovili od:

+ Petra Schneebergerja (r. 1936) iz Rač

+ Matilde Milec (r. 1939) iz Rač.

Žalujočim domačim - iskreno sožalje!

ARHIV