Avtor: zurace Objavljeno: 2. 01. 2021

NAVODILA ZA OBHAJANJE SVETIH MAŠ V  MARIBORSKI METROPOLIJI Z VERNIKI

V četrtek, 31. 12. 2020, so se sestali vsi trije odgovorni škofje za posamezne škofije mariborske metropolije, pregledali situacijo in se na temelju tega odločili:

1. S PONEDELJKOM, 4. 1. 2021, PONOVNO UVAJAMO BOGOSLUŽJA PO CERKVAH ŠKOFIJ MARIBORSKE METROPOLIJE – Z VERNIKI, upoštevajoč navodila, ki smo jih škofje sprejeli 18.12. 2020 (navodila v točki 6.).
  2. Duhovnike naprošamo, da v cerkvah označijo prostore, ki jih lahko zasedejo verniki OZIROMA družine.
  3. Pri svetih mašah z verniki pa je lahko samo instrumentalna glasba.

PRI BOGOSLUŽJIH SE UPOŠTEVAJO NASLEDNJA NAVODILA SŠK Z DNE 18. 12. 2020:

a)     V cerkvi je lahko toliko vernikov (vključno z bogoslužnimi sodelavci), kolikor zadoščajo predpisu 1 oseba (ali ena družina ali člani skupnega gospodinjstva) na 30 m2.

b)    Udeležba pri svetih mašah je dovoljena samo zdravim vernikom.

c)     Vsi prisotni (udeleženci in duhovnik) morajo ves čas nositi maske, vzdrževati medosebno fizično razdaljo vsaj 1,5 metra in si pri prihodu ter odhodu razkužiti roke. Pri tem mora biti vsaka druga vrsta (klop) prosta oseb.

e)     Duhovnik mora med sveto mašo nositi masko.

f)     Med sveto mašo je v skladu z vladnim odlokom prepovedano (zborovsko oz. ljudsko oz. solo petje organista) petje, vključno s petjem mašnika.

i)      Vernikom je dovoljeno deliti sveto obhajilo samo na roko.

5.  Bolni in ostareli naj svete maše spremljajo po medijih, prejmejo duhovno obhajilo.

6.  Spovedovanje je dovoljeno.

9.  Cerkveni pogrebi se izvajajo v dogovoru s pogrebno službo in ob upoštevanju vseh navodil NIJZ.

10.  Kateheza (verouk) se izvaja na daljavo.

Obletnica smrti: + župnik Franc Zdolšek

7. 1. 2006 je umrl prvi župnik naše župnije g. Franc Zdolšek. Zanj bomo ta teden darovali sveto mašo, prav tako se ga spomnimo v molitvi za rajne. Molimo tudi za druge rajne duhovnike!

VEROUK

V tednu pred nami se nadaljuje redni verouk na daljavo.

KOLEDNIŠKE SKUPINE

Blagoslov koledniških skupin letos na žalost zaradi trenutnih razmer odpade.

ZAHVALA

Zahvaljujem se vsem, ki so priskočili na pomoč, izkazali pripadnost župniji ter darovali venček v adventnem času in, postavili jaslice in darovali smreko za župnijsko cerkev

Hvala tudi župljanom, ki so v času ko ni bilo mogoče obhajati maš z ljudstvom, prinesli dar za župnijo ali pa ga nakazali na bančni račun župnije.

Bog vam povrni za vašo skrb, s katero kažete, da vam je mar za župnijo in, da se zavedate, da župnija pripada vam!

Župnijski upravitelj!