Avtor: zurace Objavljeno: 31. 01. 2021

4. NAVADNA NEDELJA

SVETE MAŠE

Svete maše nadaljujemo z verniki, sicer z upoštevanjem pravil NIJZ-a in SŠK, tako je obisk vernikov pri sveti maši odvisen od kvadrature cerkve. Pravilo pravi: »V cerkvi je lahko toliko vernikov (vključno z bogoslužnimi sodelavci), kolikor zadoščajo predpisu 1 oseba (ali ena družina ali člani skupnega gospodinjstva) na 30 m2 «.

V naši cerkvi je tako lahko prisotnih 6 oseb ali članov skupnega gospodinjstva. Verniki pa naj bodo ob obisku zdravi.

JEZUSOVO DAROVANJE

SVEČNICA

V torek, 2. 2., obhajamo praznik Jezusovega darovanja - Svečnico.

Na ta dan v cerkvi blagoslovimo sveče, ki jih potem doma prižigate v hudi stiski, ob smrti v družini ali hudi uri.

Lepo bi bilo, da bi vsak dom imel doma svečo blagoslovljeno na svečnico, blagoslovljeno vodo in križ.

Te svete blagoslovljene stvari so nam v opomin, da tudi v času najhujše teme nismo sami, da je Bog z nami.

Sveče boste lahko dobili pred sveto mašo v cerkvi.

1. četrtek, 1. petek in 1. sobota

Pred nami so prvi četrtek, prvi petek in prva sobota meseca februarja.

Na prvi četrtek bomo po sveti maši v Framu pred Najsvetejšim molili za nove duhovne poklice.

Na prvi petek bomo pri sveti maši v Račah z litanijami počastili »Srce Jezusovo«.

Obiskovanje bolnikov je v ta mesec odpade.

Na prvo soboto bomo v Račah pred izpostavljenim Najsvetejšim nebeško mater Marijo prosili za blagoslov naših družin.

BLAŽEV ŽEGEN

V sredo, 3. 2. 2021, obhajamo god Svetega Blaža.

BLAŽEV ŽEGEN boste lahko prejeli v Framu in v Račah. V Račah ga boste lahko prejeli v sredo, 3. 2. 2021 pri sveti maši ob 18.00, v Framu pa v četrtek, 4. 2., pri sveti maši ob 18.00.

Blažev žegen vas obvaruje bolezni grla in drugega zla, ki prihaja iz grla.

VEROUK

Verouk se kljub odprtju šol za otroke prvega triletja, do nadaljnega še naprej izvaja na daljavo. Za izvajanje verouka je potrebno pridobiti ustrezno dovoljenje Vlade RS ter NIJZ, saj pri katehezi prihajajo otroci iz različnih razredov in šol in kar povečuje možnost okužbe. O začetku izvajanja verouka boste pravočasno obveščeni.

DAROVI ZA ŽUPNIJO

V času epidemije vas vabim da darujete za materialno oskrbo župnije v župnijski pisarni, ali pa nakažete vaš dar na naslednji bančni račun:

ŽUPNIJA RAČE, Ptujska cesta 6, 2327 Rače

TRR: SI56 1934 0500 8170 365

Namen: za cerkev

Koda namena: CHAR

Hvala Vam, dragi farani! Radi imejte svojo župnijo!

POSLOVILI SO SE

V GOSPODU JE ZASPAL:

+ ANTON HRAŠ (r. 1941).

Od pokojnega se bomo poslovili

v tednu pred nami.

Molimo za naše drage rajne!