Avtor: zurace Objavljeno: 3. 04. 2021

VELIKA NOČ

ODPOVED SVETIH MAŠ VSAJ DO 12. 4. 2021, POTEM PA PO NOVIH NAVODILIH SŠK

Svete maše bom daroval zasebno, brez prisotnosti vernikov, po mašnih namenih, ki so bili darovani za določen dan.

Vaši darovani mašni nameni bodo tako opravljeni.

INFORMACIJE OB EPIDEMIJI

Vse VERNIKE vabim, da redno spremljajo:

VELIKA NOČ

»To je dan zmage nad smrtjo in veselja, da nas je Kristus Odrešil večne smrti in pogubljenja«.

Vstajenjske procesije letos ODPADEJO.

Škofje vabijo vse vernike (družine) v Sloveniji, da se

OB 8.00 ZBEREJO NA VELIKONOČNEM ZAJTRKU in zmolijo naslednjo molitev:

Blagoslov velikonočnega zajtrka

Znamenje križa.

Oče naš.

Molimo. Nebeški Oče, blagoslovi ta velikonočni zajtrk. Naj nas velikonočni prazniki tako prenovijo, da bomo vedno bolj hrepeneli po duhovni hrani ter jo našli v tvoji besedi in sveti evharistični skrivnosti. Po Kristusu, našem Gospodu. Amen.

VELIKONOČNO JUTRO:

»ŽUPNIKI OB 8.00 ZVONIJO Z VSEMI ZVONOVI KOT VABILO K ZAJTRKU IN V ZNAMENJE VELIKONOČNEGA PRAZNIKA«.

URE SVETIH MAŠ

Svete maše med tednom bodo, ko bo spet mogoče maševanje z navzočnostjo vernikov, ob 19.00 – POLETNI ČAS.

VEROUK

Verouk bo še naprej potekal na daljavo, dokler NIJZ in SŠK ne izdata drugačnih navodil za izvajanje verouka.

Teden Božjega usmiljenja

V tednu pred nami, od velike noči do nedelje Božjega usmiljenja, bo potekal teden Božjega usmiljenja. Vsi verniki ste v tem tednu vabljeni k molitvi rožnega venca Božjega usmiljenja.