Avtor: zurace Objavljeno: 25. 04. 2021

4. VELIKONOČNA NEDELJA

SVETE MAŠE nadaljujemo z verniki, sicer z upoštevanjem pravil NIJZ-a in SŠK, tako je obisk vernikov pri sveti maši odvisen od kvadrature cerkve.

V cerkvi v Račah je tako lahko prisotnih 10  oseb ali članov skupnega gospodinjstva, ker je površina cerkve manjša od 300 m2.

V cerkvi v Framu pa  je tako lahko prisotnih 11  oseb ali članov skupnega gospodinjstva

Verniki naj bodo ob obisku zdravi.

ŠMARNICE

Z mesecem majem pričenjamo lepo ljudsko pobožnost - ŠMARNICE, ki jih opravljamo Mariji na čast.

Tudi le te v takšni obliki kot o poznamo ODPADEJO!

Že drugo leto boste lahko v krogu družine sodelovali pri šmarničnih pobožnostih preko spleta. Šmarnično zgodbo za vsak dan in litanije Matere Božje boste lahko našli na župnijskih spletnih straneh in v spletnih veroučnih učilnicah.

Prosim, da doma ne opuščate te lepe marijanske pobožnosti, zato Vas vabim, da pri šmarnicah sodelujete, kajti Marija je mogočna priprošnjica, zato se radi zatekamo k njej.

Marija, Kraljica družin - prosi za nas in naše družine!

VEROUK

V tednu pred nami so prvomajske počitnice, zato tudi verouka ni. Z veroukom bomo nadaljevali od ponedeljka, 3. 5., naprej.

Tudi v prihodnje bo izvajanje verouka možno samo na daljavo oz. preko spleta.

Razlog za prepoved izvajanja verouka je v tem, da pri verouku prihaja do mešanja otrok iz različnih razredov oz. šol, kar lahko dodatno vpliva na širjenje epidemije.

BIRMA IN PRVO SVETO OBHAJILO

Pojavila so se številna vprašanja v zvezi z letošnjo birmo in prvim svetim obhajilom. V prihodnjih tednih, ko se bo epidemiološka slika začela izboljševati, bodo škofije pripravile navodila za obhajanje prvih svetih obhajil in svetih birm ter jih posredovale župnikom.

POSLOVILI SO SE

V preteklem tednu smo na pokopališču v Framu poslovili od:

+ ANJE LEŠNIK (r. 1998) iz Kopivnika.

Žalujočim izrekamo iskreno sožalje in molimo za mir in pokoj duš naših dragih rajnih!