Avtor: zurace Objavljeno: 1. 05. 2021

5. VELIKONOČNA NEDELJA

SVETE MAŠE nadaljujemo z verniki, sicer z upoštevanjem pravil NIJZ-a in SŠK, tako je obisk vernikov pri sveti maši odvisen od kvadrature cerkve.

V cerkvi v Račah je tako lahko prisotnih 10  oseb ali članov skupnega gospodinjstva, ker je površina cerkve manjša od 300 m2.

V cerkvi v Framu pa  je tako lahko prisotnih 11  oseb ali članov skupnega gospodinjstva

Verniki naj bodo ob obisku zdravi.

1. četrtek, 1. petek in 1. sobota

Pred nami so prvi četrtek, prvi petek in prva sobota meseca maja.

Na prvi četrtek bomo po sveti maši v Framu pred Najsvetejšim molili za nove duhovne poklice.

Na prvi petek bomo pri sveti maši v Račah z litanijami počastili »Srce Jezusovo«.

Bolne bom odslej obiskoval na 1. četrtek in 1. petek, saj zaradi velikega števila bolnikov v obeh župnijahni mogoče obiskati vseh v enem dnevu.

Na prvo soboto bomo v Račah pred izpostavljenim Najsvetejšim nebeško mater Marijo prosili za blagoslov naših družin.

SVETI FLORJAN

Ob godu svetega Florijana, zavetnika gasilcev, članom PGD Fram, PGD Podova in PGD Rače, želim dobrega sodelovanja, varnosti pri vašem poslanstvu in uspešnega nadaljnjega dela društva.

Sveti Florijan, prosi za nas in varuj nas vseh nevarnosti!

Z gasilskim pozdravom: na pomoč!

Žpk župnij Fram in Rače

ŠMARNICE

Pričeli smo z ljudsko pobožnostjo - ŠMARNICAMI, ki jih opravljamo Mariji na čast.

Tudi le te v takšni obliki kot poznamo ODPADEJO!

Že drugo leto boste lahko v krogu družine sodelovali pri šmarničnih pobožnostih preko spleta. Šmarnično zgodbo za vsak dan in litanije Matere Božje boste lahko našli na župnijskih spletnih straneh in v spletnih veroučnih učilnicah.

Prosim, da doma ne opuščate te lepe marijanske pobožnosti, zato Vas vabim, da pri šmarnicah sodelujete, kajti Marija je mogočna priprošnjica, zato se radi zatekamo k njej.

Marija, Kraljica družin - prosi za nas in naše družine!

VEROUK

V tednu pred nami se nadaljuje redni verouk.

Tudi v prihodnje bo izvajanje verouka možno samo na daljavo oz. preko spleta.

Razlog za prepoved izvajanja verouka je v tem, da pri verouku prihaja do mešanja otrok iz različnih razredov oz. šol, kar lahko dodatno vpliva na širjenje epidemije.