Avtor: zurace Objavljeno: 24. 07. 2021

17. NAVADNA NEDELJA

SVETE MAŠE nadaljujemo z verniki. V cerkvi v Framu in v cerkvi v Račah je dovoljeno do 100 oseb ali članov skupnega gospodinjstva, upoštevati je pa treba 1,5 m razdalje, nošnjo mask in razkuževanje.

KRIŠTOFOVA NEDELJA

Po svetih mašah bo v nedeljo na župnijskem dvorišču blagoslov avtomobilov, zato pridite v nedeljo 1. avgusta z svojim avtomobilom. Vabim vas, da se radi udeležite blagoslova. Prejeli boste blagoslovljeno Krištofovo nalepko in molitev.

Prav tako bomo pričeli z vsakoletno akcijo zbiranjem darov za MIVO - s katero omogočimo slovenskim misijonarjem nakup prepotrebnih vozil za njihovo delovanje. Akcijo bomo kot vsa prejšnja leta zaključili na misijonsko nedeljo v mesecu oktobru.

NOVA OKNA NA ŽUPNIJSKEM OBJEKTU V RAČAH

Vabljeni k darovanju za nova okna v pastoralnih in kletnih prostorih v Račah. Okvirni predračun je okrog 10.000 EUR. Darujete lahko v župnišču ali na račun:

SI56 1934 0500 8170 365, SKLIC 00 2021

NAMEN: OKNA

Hvala že vnaprej za vsa sredstva in vso pomoč!

Sodelavci ŽPGS Rače in žpk

KRSTILI SMO

Zakrament svetega krsta je v župnijski cerkvi v Račah prejela:

ALINA PLOJ iz Rač.

Staršem čestitamo!

POSLOVILI SO SE

V preteklem tednu smo na pokopališču v Framu poslovili od:

+ MARIJE WOHLMUT (r. 1934) iz Rač.

Žalujočim izrekamo iskreno sožalje in molimo za mir in pokoj duš naših dragih rajnih!