Avtor: zurace Objavljeno: 5. 09. 2021

23. NAVADNA NEDELJA
ANGELSKA NEDELJA

DAR ZA MIVO 2021

Nadaljujemo z zbiranjem darov za MIVO. Svoj dar za srečno prevožene kilometre lahko do misijonske nedelje oddate po svetih mašah.

VEROUČNO LETO 2021/22

Starši veroučencev, vse glede vpisa in novega veroučnega leta 2021/2022  najdete na župnijskih internetnih straneh:

www.zupnija-race.rkc.si in www.zupnija-fram.rkc.si/

Možne so še spremembe glede na navodila škofov.

ŠKOFIJSKI MOLITVENI DAN

V soboto, 11. septembra 2021, bo za našo dekanijo na Ptujski Gori potekal Škofijski molitveni dan za nove duhovne poklice, ter svetost in stanovitnost vseh poklicanih, z geslom »Pripadaj, išči in se odloči«. Ob 9.00 bo molitvena ura in ob 10.00 sveta maša. Lepo vabljeni!

TEDEN VZGOJE

Društvo katoliških pedagogov Slovenije vabi k spremljanju Tedna vzgoje 2021, ki bo potekal med 5. in 12. septembrom 2021, z naslovom Svetovno vzgojno zavezništvo. Gradiva bodo dostopna na spletni strani dkps.si in na njihovi Facebook strani. Razmišljali so o pobudi papeža Frančiška o svetovnem vzgojnem zavezništvu. Kateheti in pedagogi vabljeni k branju!

VEČER ZA MLADE

Dragi mladi, V soboto, 11. septembra ob 19.00, se vidimo na Večeru za mlade. Dobili se bomo v mariborski stolnici kjer bo naprej sveta maša, ki jo bo daroval nadškof msgr. Alojzij Cvikl. Po sveti maši bo pred stolno cerkvijo sledil duhovni program ob križu in ga bo glasbeno oblikovala slavilna skupina Aband. Križ bomo potem odpeljali v Stično in nato po dekanijah naše nadškofije. V župnijah naše dekanije Dravsko polje bomo križ sprejeli od 29.10 – 5.11.2021.

Vabi. ŠOM-Maribor

STIČNA MLADIH

V soboto, 18. septembra 2021, bo v Stični že 40. festival mladih. Štirideset let omenjeni festival vzgaja, utrjuje v veri in spodbuja generacije mladih. Geslo srečanja je »Utrdi moje korake!« Potrebna je prijava preko spletne strani Stične mladih(sticna.net), ker je letos omejeno število udeležencev.

ZA SRCE AFRIKE

Slovenska karitas je na praznik Marijinega vnebovzetja letos začela s 16. dobrodelno akcjo Za srce Afrike in 12. akcijo Z delom do dostojnega življenja, nadaljuje pa tudi z akcijo Kupim kozo. Akcija KUPIM KOZO je možnost za podporo revnih družin v Afriki, ko z nakupom koze za 20 EUR družini omogočite več hrane in zaslužek, saj imajo s tem gnojilo in pridelajo več zelenjave, mleko, prirast kozličkov pa lahko prodajo na trgu in s tem nekaj zaslužijo.

Darovalci lahko dar Za Srce Afrike prispevate na Slovensko karitas, Kristanova ulica 1, 1000 Ljubljana, TRR: SI56 0214 0001 5556 761, sklic: 2127 namen: Za srce Afrike, v cerkvi pa lahko vzamete tudi zloženke z položnicami.

NEDELJA MLADIH

Leta 2020 je papež Frančišek za vesoljno Cerkev določil, da naj obhaja tudi nedeljo mladih. Zaradi tradicije, ki jo ima Stična mladih v mladinski pastorali, so škofje določili da kot nedeljo mladih praznujemo 2. nedeljo v septembru, teden mladih pa v tednu od nedelje mladih do Stične mladih. Pri nedeljski sveti maši, 12. 9. 2021 ob 10.15, bodo sodelovali letošnji animatorji iz oratorija. Vabljeni tudi vsi veroučenci in mladi iz župnije.

RAČE - NOVA OKNA NA ŽUPNIJSKEM OBJEKTU

Vabljeni k darovanju za nova okna v pastoralnih in kletnih prostorih v Račah. Okvirni predračun je okrog 10.000 EUR. Darujete lahko v župnišču ali na račun:

SI56 1934 0500 8170 365,

SKLIC 00 2021

NAMEN: OKNA

Hvala že vnaprej za darove in vso pomoč!

Sodelavci ŽPGS Rače in žpk

POSLOVILI SO SE

V preteklem tednu smo na pokopališču v Slivnice poslovili od:

+ KAROLINE BRAČIČ (r. 1933) iz Rač.

Žalujočim izrekamo iskreno sožalje in molimo za mir in pokoj duš naših dragih rajnih!