Avtor: zurace Objavljeno: 16. 10. 2021

Marijin mesec Rožnega venca

Rožni venec molimo skozi ves mesec, 25 minut pred vsako večerno sveto mašo.

Misijonska nedelja

Prihodnja, 30. navadna nedelja, je MISIJONSKA NEDELJA, zato bo nedeljska nabirka namenjena za potrebe misijonov, kjer delujejo slovenski misijonarji in oddana v MISIJONSKO SREDIŠČE SLOVENIJE.

Prav tako vabljeni, da tudi z molitvijo podprete misijonsko delo Cerkve.

DAR ZA MIVO 2021

Z današnjo nedeljo zaključujemo z zbiranjem darov za MIVO – za slovenske misijonarje, s katerim jim pomagamo pri nakupu vozil za njihovo delovanjev misijonih. Hvala vsem, ki ste prisluhnili potrebam naših misijonarjev in jim z darovi priskočili na pomoč. Zbrana sredstva bodo nakazana v Misijonsko središče Slovenije. Bog Vam povrni vaše dobro delo.

KARITAS RAČE: CEPLJENJE PROTI GRIPI

Cepljenje proti gripi bo v soboto, 6. 11. 2021, v ambulanti zdravstvenegadoma v Račah.

Za cepljenje je nujna prijava. Prijavite se lahko preko telefona ŽK Rače, št. 030/643 - 233 od ponedeljka, 18. 10. 2021, dalje v časuod9. do 12. ure.

SREČANJE STARŠEV PRVOOBHAJANCEV IN BIRMANCEV

V ponedeljek, 18. 10. 2021, ob 18.30, po večerni sveti maši, vabim starše letošnjih prvoobhajancev župnije Rače na srečanje.

V sredo, 20. 10. 2021, ob 18.30, pa ste po večerni sveti maši na srečanje vabljeni starši letošnjih birmancev župnije Rače. Vabljeni!

SKUPINA POTA - PROJEKT UKRAJINA

Prihodnjo, misijonsko nedeljo, bo imela naša faranka Klara Otič pri obeh svetih mašah predstavitev misijona, ki se ga je poleti udeležila v Ukrajini v okviru skupine Pota.

RAČE - NOVA OKNA NA ŽUPNIJSKEM OBJEKTU

Vabljeni k darovanju za nova okna v pastoralnih in kletnih prostorih v Račah. Okvirni predračun je okrog 10.000 EUR. Darujete lahko v župnišču ali na račun:

SI56 1934 0500 8170 365,

SKLIC 00 2021

NAMEN: OKNA

Hvala že vnaprej za darove in vso pomoč!

Sodelavci ŽPGS Rače in žpk

POSLOVILI SO SE

V preteklem tednu smo na pokopališču v Slivnici poslovili od:

+VOJKOTA POTOČNIKA (r. 1965 ) iz Rač .

Iskreno sožalje!