Avtor: zurace Objavljeno: 14. 11. 2021

33. NAVADNA NEDELJA

- Mesec november je posvečen spominu naših rajnih in molitvi za duše v vicah. Vabljeni, skozi ves mesec, k molitvi rožnega venca, 20 minut pred večerno mašo.

- Prihodnjo NEDELJO, 21. 11. 2021 obhajamo nedeljo »Kristusa Kralja Vesoljstva«. S to nedeljo zaključujemo cerkveno leto – B in hkrati vstopamo v  TEDEN KARITAS.

TEDEN KARITAS

22. DO 28. 11. 2021

V letošnjem Tednu Karitas 2021 nas bo nagovarjalo geslo: »SRCE, ki sprejema«, ki je še posebej primerno za današnji čas. Nadškof msgr. Alojzij Cvikl je ob tem povedal: »Naj nam bo ta teden vsem v spodbudo, da bodo naša srca postajala vedno bolj sposobna sprejemati druge v odprtosti Sv. Duhu! Če moje srce bližnjega sprejema, me hkrati tudi spodbuja, da se odpravim k njemu in iščem pot do njegovega srca. In potem, ko sem ga slišal in v srcu doumel njegove težave, pač nisem več daleč od spoznanja na kak način mu bom mogel biti v oporo in pomoč. Malo je potrebno za povrnitev upanja: človeka je treba opaziti, ga sprejeti, mu prisluhniti, Smo tako se bo počutil sprejetega, razumljenega in spoštovanega…« Za vse nas je vabilo in prisluhnemo drug drugemu.

KLIC DOBROTE 2021

V sredo, 24. 11. 2021, bo potekal že 31. dobrodelni Klic dobrote za pomoč družinam v stiski. Neposredni prenos bo na TV SLO 1, Radio Slovenija in Radio Ognjišče. Na letošnjem večernem koncertu bomo v dvorani na Golovcu lahko sprejeli največ 500 vnaprej prijavljenih oseb z izpolnjevanjem PCT pogoja. Prijave so možne na 069 645 184. V času koncerta in tudi še ves mesec december bomo zbirali sredstva za pomoč slovenskim družinam v stiski. Vabljeni, da se nam pridružite v živo ali preko ekranov oz. radia.

RAČE - NOVA OKNA NA ŽUPNIJSKEM OBJEKTU

Vabljeni k darovanju za nova okna v pastoralnih in kletnih prostorih v Račah. Okvirni predračun je okrog 10.000 EUR. Darujete lahko v župnišču ali na račun:

SI56 1934 0500 8170 365,

SKLIC 00 2021

NAMEN: OKNA

Hvala že vnaprej za darove in vso pomoč!

Sodelavci ŽPGS Rače in žpk