Avtor: zurace Objavljeno: 28. 11. 2021

1. ADVENTNA NEDELJA
NEDELJA KARITAS

- V mesecu decembru nadaljujemo z molitvijo rožnega venca, 30 minut pred večerno sveto mašo.

- Na voljo je MARIJANSKI KOLEDAR za leto 2022 po ceni 3,00 € in DRUŽINSKA PRATIKA za leto 2022 po ceni 6,50€.

- V četrtek, 2. 12., bo ob 19.00 seja ŽPGS Rače. Člani vabljeni!

ZAHVALA ŽUPNIJSKIMA KARITAS

Na NEDELJO KARITASA se želim zahvaliti vsem sodelavkam Župnijskih Karitas Rače in Fram, da spodbujajo in uresničujejo krščansko solidarnost (pomoč ljudem v življenjskih stiskah), ki temelji na evangeljski zapovedi ljubezni do bližnjega v duhu evangeljskega naročila: »Naj ne ve levica, kar dela desnica.« Vso delo opravljajo povsem prostovoljno, brez vsakršnega plačila. Zato še enkrat »HVALA« vsem članicam Karitasa, ki od njegovih začetkov do danes z nesebično ljubeznijo služijo ljudem in Bog daj, da jim bi še tudi v prihodnje.

1. četrtek, 1. petek in 1. sobota

Pred nami so prvi četrtek, prvi petek in prva sobota meseca decembra.

Na prvi četrtek bomo po sveti maši v Framu pred Najsvetejšim molili za nove duhovne poklice.

Na prvi petek bomo pri sveti maši v Račah z litanijami počastili »Srce Jezusovo«.

Kdor želi, da ga obiskujem ali pa če veste za koga, ki bi bil mojega obiska vesel, mi prosim sporočite.

Na prvo soboto bomo v Račah pred izpostavljenim Najsvetejšim nebeško mater Marijo prosili za blagoslov naših družin.

KRSTILI SMO

Zakrament svetega krsta je v Račah prejel:

NACE HAUPTMAN iz Radizela.

Staršem čestitamo!

POSLOVILI SO SE

V preteklem tednu smo na pokopališču na Dobravi poslovili od:

+ RAJKA KLAJNŠKA (r. 1966) iz Rač.

V tednu pred nami se bomo na pokopališču v Slivnici poslovili od:

+ MARIJE JAKOLIČ (r. 1936) iz Brezule.

Iskreno sožalje!