Avtor: zurace Objavljeno: 8. 09. 2012

OZNANILA - 23. navadnega tedna med letom

VEROUČNI URNIK: urnik verouka za vse razrede bo pripravljen in oznanjen do prihodnje nedelje. Z rednim veroukom nato pričnemo v tednu od 17.9. do 21.9.2012

•

Na prvo nedeljo v mesecu ste darovali 559,00€. Hvala za dar in Bog povrni.

•

Nadaljujemo z akcijo zbiranja darov za MIVO - s katero omogočimo slovenskim misijonarjem nakup prepotrebnih vozil za njihovo delovanje. Akcijo bomo kot vsa prejšnja leta zaključili na misijonsko nedeljo v mesecu oktobru.

•

OKLIC: Zakrament svetega zakona želita prejeti:

NEVESTA: Mojca Hvauc, rojena 13.8.1985 v Mariboru, stanujoča  Mariborska c. 75, samska, po poklicu profesorica angleščine in pedagogike, hči očeta Frančiška in matere Milene, roj. Kmetec.

ŽENIN: Uroš Kline, rojen 22.9.1985 v Mariboru, stanujoč Mariborska c. 75, samski, po poklicu uni. dipl. pravnik, sin očeta Albina in matere Stanke, roj. Auer.

Mladoporočencema na novi življenjski poti želim veliko blagoslova.

Potek slovesnosti v mariborski stolnici in po župnijah v Slomškovem mesecu septembru

• 14. - 23. september obhajanje Slomškove devetdnevnice
  • 23. september:

SLOMŠKOVA NEDELJA

- ob 11.00 molitev za domovino,

- ob 11.45 mol. za nove duh. poklice,

- ob 12.30 molitev za družine,

- ob 13.15 za novo evangelizacijo in

Slovenski pastoralni načrt,

- ob 14.30 molitveno pričevalni del

- ob 16.00 praznična sveta maša v stolni cerkvi v Mariboru. Nadškof nas vse vabi in poziva da se te slovesne svete maše ob 150-letnici Slomškove smrti,  udeležimo v čim večjem številu iz vsake župnije naše nadškofije. Ne romajmo samo zaradi števila vernikov ali ker bi nas Slomšek potreboval, ampak poromajmo, ker v tem času še kako potrebujemo luči, ki nam jo prižigajo naši blaženi.

• 24. september - dan Slomškove smrti; SLOVESNI PRAZNIK, ki ga slovesno obhajamo pri sveti maši po župnijah,

- ob 20,30 uri - to je uri Slomškove smrti bomo zvonili po vseh župnijah naše nadškofije.

Slomškova devetdnevnica pri nas

V dneh od 14.9. (petek) do 22.9. (sobota) bomo 15 min. pred vsako sveto mašo opravili devetdnevnico na čast bl. škofu Antonu Martinu Slomšku.  Vabim vas, da se glede na čas v katerem živimo, na potrebe v cerkvi in domovini še bolj z molitvijo obračamo k bl. Slomšku, zato ste vabljeni k devetdnevnici. Domov lahko vzamete podobico z natisnjeno devetdnevnico in jo posredujete župljanom, bolnikom in še komu.

Obvestilo župnijskega  upravitelja

V tednu pred nami (do četrtka) sem na duhovnih vajah, zato v župniji

OD PONEDELJKA DO SREDE NE BO SV. MAŠE.

V primeru smrtnega slučaja me pokličite na mobilni telefon.

Vsem faranom priporočam sebe in ostale duhovnike v molitveno podporo.

Hvala za razumevanje!