Avtor: zurace Objavljeno: 22. 01. 2017

3. NAVADNA NEDELJA

- V ponedeljek, po sveti maši, vabljeni k molitvi rožnega venca Božjega Usmiljenja.

- V sredo vabljeni k molitvi litanij Sv. Jožefa, ko počastimo našega župnijskega zavetnika, ter se mu hkrati priporočamo v priprošnjo.

- V četrtek, po večerni maši, vabljeni k molitvi v tišini pred Najsvetejšim.

SEJA IZVRŠILNEGA ODBORA KOLPING SLOVENIJE PRI NAS

V sredo, 25. 1. 2017, na PRAZNIK SPREOBRNJENJA APOSTOLA PAVLA in zadnji dan MOLITVENE OSMINE ZA EDINOST KRISTJANOV, bo po večerni sveti maši pri nas SEJA IZVRŠILNEGA ODBORA KOLPING SLOVENIJE.

To je najvišji organ odločanja Kolpinga v Sloveniji. Srečujejo se mesečno. Izvršilni odbor sestavljajo člani, ki pokrivajo njim določena področja delovanja (socialna vprašanja, izobraževanje, družina in mladina, …).

Večerno sveto mašo ob 18h bo daroval Jože Polh, duhovni vodja Kolpinga v Sloveniji. Vabljeni k sveti daritvi, da z molitvijo podpremo delovanje vseh, ki se trudijo za širjenje Kolpingove socialne pravičnost med vernimi v Sloveniji.

Naročnina: Verski tisk 2017

Bližamo se koncu meseca januarja – meseca verskega tiska. V tednu pred nami bom poravnal celoletno letno naročnino na verski tisk Ognjišče in Družina.

Kdor do sedaj ni poravnal naročnine, to razumem, kot, da ne želi več prejemati verskega tiska in ga bom pri založbah odjavil.

LAHKO PA SI SAMI UREDITE PREJEMANJE VERSKEGA TISKA NA DOM, PO POŠTI.

POSLOVILI SMO SE

V preteklem tednu smo se na pokopališču Slivnica poslovili od:

+ Stanislava Avguština (r. 1937), iz Rač.

Molimo za naše rajne in duše v vicah.

MISIJONSKO LETO 2017

- V mesecu januarju so med nami misijonarji, ki vas obiskujejo in kličejo Božjega blagoslova na vaše življenje, družine in domove. Sprejmite jih z odprtim srcem.

SVETE MAŠE Z MISIJONSKIM NAGOVOROM:

VABLJENI K SVETIM MAŠAM, PRI KATERIH PRISLUHNEMO NAGOVORU MISIJONARJA. VELIKO DUHOVNEGA NAM IMAJO ZA POVEDAT, ZATO VAS PROSIM, DA V MILOSTNEM ČASU SVETEGA MISIJONA ZA NAŠO ŽUPNIJO, PO DELOVANJU SVETEGA DUHA ODPRETE SVOJA SRCA ZA NJIHOVO BESEDO, TER PRISLUHNETE MISIJONSKIM NAGOVOROM.

Svete maše z misijonskim nagovorom so:

• v petek, 27.1.2017 ob 18h;
  • v soboto, 28.1.2017 ob 18h;
  • v nedeljo, 29.1.2017 pri obeh svetih mašah.

USTAVI SE … UMIRI SE … BOG TE ČAKA.