Avtor: zurace Objavljeno: 29. 01. 2017

MUZIKAL ob 50-letnici naše župnije: USTAVI SE, UMIRI SE, BOG TE ČAKA

11. 2. 2017 ob 18.00 v župnijski cerkvi

KAJ JE MUZIKAL?

Muzikal  je umetniško delo z lahkotno vsebino, po navadi ljubezensko. Pritegne širše množice, saj je govorjena beseda podprta z glasbo, dialogi pa prepleteni s petjem in plesom.

Spoštovani farani, bratje in sestre; Misijon vabi k duhovni prenovi župnije, spodbuja poglobitev in utrditev vere ter nagovarja ljudi, da v sebi poiščejo Boga. V mesecu kulture, februarju, bomo klicali k uresničitvi tega poslanstva in odprli srca motu našega misijona: Ustavi se, umiri se, Bog te čaka. Muzikal za vse nas poleg verskega sporočila v sebi nosi medčloveško toplino, ki kliče po večji povezanosti med ljudmi, razumevanju in ljubezni do sočloveka. S slovensko pesmijo prepleteno besedilo nam kaže pot, ki naj bo tlakovana z mirom, hvaležnostjo, čutenjem, veseljem in sprejemanjem drug drugega. S Salomonovo Visoko pesmijo odstiramo tančico s preteklosti in vanjo ovijamo sedanjost, za katero želimo, da prihodnosti pripravi trdne temelje z (za)upanjem in božjo milostjo.

Simona Napast

Spremljanje svete maše v domači župniji: MEŠANI PEVSKI ZBOR SVETEGA JOŽEFA DELAVCA

12. 2. 2017 ob 8.00 pri sveti maši

Mešani pevski zbor Svetega Jožefa Delavca iz Rač deluje pod okriljem Katoliškega kulturnega in izobraževalnega društva že 15 let. Vodi ga profesorica glasbe, Nevenka Gril Hameršak. Izvajajo širok izbor pesmi z nabožno vsebino, prav tako pa tudi repertoar slovenskih narodnih in umetnih pesmi ter pesmi tujih skladateljev.

RITMIČNO-DUHOVNA GLASBA s skupino SVETNIK

12. 2. 2017 ob 10.00 pri sveti maši

Svetnik je slavilna glasbena skupina, ki jo sestavlja pet glasbenikov.

Glavno poslanstvo skupine je s pesmimi voditi zbrane v molitev, v slavljenje. Z duhovno močnimi in globokimi besedili nas bodo pri sveti maši popeljali v skrivnost svete evharistije.

Večerni koncert: Fantov na vasi, Skupine Škrjanček, VS A cappella

12. 2. 2017 ob 18.00, v župnijski cerkvi

Vsi nastopajoči so nam že dobro znani. Vodi jih umetniški vodja Tone Žuraj. Njihov spored skladb obsega dela od stare glasbe do sodobnih pesmi, temelji pa na slovenski glasbi, s ciljem ohranjati našo kulturno dediščino. Vsi nastopajoči sodelujejo na zborovskih revijah in tekmovanjih po Sloveniji.

Srečanje misijonarjev s članicami Molitvene skupine župnije Rače ob obletnici njihove ustanovitve;

sobota, 25. 2. 2017 v župnijskih prostorih

MISIJONSKI NAGOVORI V MESECU FEBRUARJU

Nagovorov bratov misijonarjev, o zakramentu svete birme in o kulturi v življenju kristjana, bomo lahko prisluhnili pri naslednjih svetih mašah:

-v soboto - 11.2.2017 ob 17.00

-v nedeljo - 12.2.2017 ob 8.00