Avtor: zurace Objavljeno: 19. 02. 2017

7. NAVADNA NEDELJA

- Ta teden so šolske počitnice, zato verouk odpade. Z rednim veroukom nadaljujemo naslednji teden.

- V ponedeljek, po sveti maši, vabljeni k molitvi rožnega venca Božjega Usmiljenja.

- V sredo vabljeni k molitvi litanij Svetega Jožefa, ko počastimo našega župnijskega zavetnika, ter se mu priporočamo v priprošnjo.

- V četrtek, po večerni sveti maši je tiha molitev pred Najsvetejšim.

- V petek ob 20.30 je srečanje študentske skupine.

- V soboto po večerni sveti maši je srečanje mladinske skupine.

Obletnica ustanovitve molitvene skupine

Jutri, v četrtek, 23. februarja bo minilo 8 let, od kar so se po navdihu Svetega Duha in po milosti Božji, zbrale gospe – »Članice župnijske molitvene skupine«, ki jih povezuje molitev, za potrebe naših družin, naših faranov, naše župnije, naše nadškofije, Cerkve na Slovenskem in potrebe vsega sveta. Ob njihovem jubileju se jim v imenu župnije zahvaljujem za veliko poslanstvo, ki ga opravljajo v imenu nas vseh in katerih sadov in blagoslovov smo deležni prav vsi.

Spoštovane molivke - hvala Vam za molitveno podporo, in naj Vas Bog še naprej blagoslavlja pri Vašem poslanstvu!

ROMANJE V LURD, 25. - 30. april 2017 z letalom

Obiskali bomo največje špansko romarsko središče Montserrat, Barcelono, žepno državico Andoro, Pireneje in preživeli tri dneve v Lurdu v hotelu v neposredni bližini lurške votline in svetišča. Cena: 770 EUR. Možno plačilo na obroke. Prijave in informacije: Pozejdon turizem.

VABILO ZA Veroučence – bodoče birmance in njihove starše

V mesecu februarju ob misijonskih dogodkih razmišljamo o ZAKRAMENTU SVETE BIRME. Temu zakramentu bo še posebej namenjena 8. nedelja med letom – 26.2.2017, ko želita misijonarja brat Jaro in sestra Mojca nagovoriti tiste, ki bodo v naši župniji prejeli zakrament svete birme; veroučence 3. triade: 6. razreda, 7. razreda in 8. razreda ter NJIHOVE STARŠE.

ZATO LEPO VABLJENI K MISIJONSKEMU NAGOVORU O ZAKRAMENTU SVETE BIRME, KI BO V NEDELJO, 26. 2. 2017, PRI SVETI MAŠI OB 10,00 URI.

MISIJONSKI DOGODKI V MESECU FEBRUARJU

- 25. 2. 2017 (sobota) v župnijskih prostorih srečanje misijonarjev s članicami Molitvene skupine župnije Rače ob obletnici njihove ustanovitve.

MISIJONSKI NAGOVORI V MESECU FEBRUARJU

Nagovore bratov misijonarjev, o zakramentu svete birme in o kulturi v življenju kristjana, bomo lahko prisluhnili pri naslednjih svetih mašah:

- v soboto - 25.2.2017 ob 18.00

- v nedeljo - 26.2.2017 ob 8.00