Avtor: zurace Objavljeno: 5. 03. 2017

OZNANILA ŽUPNIJE - 1. POSTNA NEDELJA

- Hvala za dar, ki ste ga darovali danes, na prvo nedeljo v mesecu marcu. Po maši  ste vabljeni, da se zadržite na kratkem klepetu ob kavi;

- V ponedeljek po jutranji sveti maši je molitev rožnega venca Božjega Usmiljenja;

- V ponedeljek popoldan je srečanje molitvene skupine;

- V sredo bomo pri jutranji sveti maši z litanijami Svetega Jožefa, počastili in se priporočili našemu farnemu zavetniku;

- V četrtek po večerni sveti maši je tiha molitev pred Najsvetejšim;

- V petek ob 20.30 je v župnišču srečanje zakonske skupine;

- V soboto ob 18.00 je v župnijskem domu MARANATA, v župniji Slivnica, DEKANIJSKO POSTNO SREČANJE MLADIH PO BIRMI.

- Po župnijah naše dekanije Dravsko polje v mesecu marcu pričnemo z večnimi molitvami - celodnevnim češčenjem Najsvetejšega. Zato bodo svete maše pri nas ob teh dnevih ob 7.30 uri.

Karitas

- V ponedeljek 6.3.2017 ob 18,30 uri je v župnišču SEJA KARITAS. Člani vabljeni.

- V znamenje solidarnosti z vsemi, ki trpijo zaradi alkohola, vas Slovenska karitas vabi k nadaljevanju postne akcije »40 DNI BREZ ALKOHOLA«. Več na www.brezalkohola.si.

- V četrtek, 9. 3. 2017 so v prostorih Župnijske Karitas v gradu Rače URADNE URE, od 17,00 – 18,00 ure. Ob tej uri lahko v njihove prostore darujete stvari, ki so še uporabne, sami pa jih ne potrebujete več.

- Letni plenum Nadškofijske karitas Maribor 2017, bo prihodnjo soboto, 11. 3. 2017, s pričetkom svete maše v stolni cerkvi ob 9,30 uri, ki jo bo daroval nadškof Alojzij Cvikl. Drugi del plenumskega srečanja sodelavcev župnijskih karitas naše nadškofije sledi v Slomškovi dvorani.

Križev pot

V postnem času vabljeni k molitvi in premišljevanju križevega pota:

- Ta teden IZJEMOMA, zaradi večnih molitev, NE v petek, ampak  v SOBOTO, 11.3.2017, ob 17.30 pred večerno sveto mašo;

- Križev pot bomo molili tudi na DAN CELODNEVNEGA ČAŠČENJA, v nedeljo  19. marca 2017 ob 16,00;

- in na VELIKI PETEK, 14. 4. 2017 ob 15.00, ob uri Jezusove smrti na križu.

Postna spovedna nedelja

Na 3. postno nedeljo, 19.3.2017 – to je dan celodnevnega čaščenja Najsvetejšega - bo pri nas skozi ves dan v spovednici na voljo misijonar za sveto spoved.