Avtor: zurace Objavljeno: 23. 11. 2012

KRST V NAŠI ŽUPNIJI

KAJ JE POTREBNO STORITI PRED SLAVJEM KRSTA

* Če je otrok večji, se stvari ustrezno prilagodijo; polnoletna oseba pa se vključi v katehumenat za odrasle, ki se opravi v stolni župniji mariborske nadškofije.

1. Najpomembnejši pogoj je katoliška vera (cerkvenega občestva, staršev in botrov). To ne pomeni, da se ne da krstiti, če je eden od staršev neveren ali če sta oba oddaljena od vere; pogovorimo se z domačim župnikom.

2. Z domačim župnikom (to je župnik kraja, kjer bivamo) se starša dogovorita za srečanje; nihče drug ne more tukaj nadomeščati staršev: npr. stara mama ipd. Na to srečanje gresta oba starša.

3. Raje prej kot pozneje starša izbereta botra ali botro. Pri tem skrbno upoštevata predpise cerkve glede botrov.

4. V dogovoru z domačim župnikom se vključita v pripravo na krst otroka. Drugega srečanja se udeležijo starši, prav tako tudi botri.

KRST V NAŠ ŽUPNIJI:

1. Za prijavo in vpis za krst pokličite župnika na 041 885 003 ali pa pišite na zupnija.race@gmail.com

2. Krsti se v župnijski cerkvi domače župnije.

3. Če je več družin za krst, krstijo skupaj, saj je to občestveno dejanje.