Avtor: zurace Objavljeno: 1. 12. 2012

OZNANILA - 1. ADVENTNA NEDELJA - TEDEN KARITASA (02.12.2012)

Kupite lahko Marijanski koledar za leto 2013 po ceni 2€ in Družinsko pratiko 2013 po ceni 5€.

V sredo, 5. 12. 2012 mladinsko srečanje za mlade po birmi zaradi miklavževanja odpade.

Pred nami sta  prvi četrtek in prvi petek.  Na prvi četrtek bomo po sveti maši pred Najsvetejšim molili za nove duhovne poklice; na prvi petek pa bom obiskoval bolne in ostarele po domovih.

V preteklem tednu so prišle Mohorjeve knjige, zato tri posameznike, ki ste jih naročili, prosim, da jih pridete iskat. Zbirka knjig za leto 2014 do konca februarja 2013 pa je 44,00€.

Hvala za dar, ki ste ga darovali danes, na prvo nedeljo v mesecu. Po obeh svetih mašah ste vabljeni na kavo in čaj.

Na polici z verskim tiskom so nastavljeni adventni koledarčki. Kdor želi, si ga lahko vzame. V njih so napisane zgodbice za vsak dan adventnega časa in lahko služijo kot domača duhovna priprava na obhajanje Božičnih praznikov.

Odšli so

V preteklem tednu smo se poslovili od :

+ Elizabete Vindiš (1919) iz Podove.

Molimo za naše drage rajne!

Naši mladi

Na 2. adventno nedeljo bo v župnišču v Slivnici, ob 15. uri, dekanijsko adventno srečanje mladih naše dekanije. Prisluhnili bomo pričevanju gosta, hkrati pa bo to lepa priložnost za adventno spoved in lepo pripravo na  božične praznike. Mladi vabljeni!

Brezmadežno spočetje Device Marije

V soboto, 8. 12. 2012, obhajamo praznik Brezmadežnega spočetja Device Marije. Na ta dan se spominjamo posebne milosti, ki je je bila deležna Devica Marija, Jezusova Mati. Zaradi posebne milosti Božjega materinstva je bila obvarovana madeža izvirnega greha. Na ta dan bomo z litanijami počastili Devico Marijo in obnovili posvetitev k Brezmadežni.

Miklavževanje

Dragi otroci. V sredo ob 17.00 vas bo sveti Miklavž obiskal v naši cerkvi. Angelčki se že pripravljajo na njegov prihod in pridno vadijo pesmice. Vsi otroci ste vabljeni, da se naučite  molitvico in tako še posebej počastite sv. Miklavža. Molitev bomo skupaj zmolili tudi pri maši in tako zagotovo priklicali sv. Miklavža.

Pridi, sveti Nikolaj,

in obišči nas sedaj.

Vsi te pričakujemo,

vsi se že radujemo.

Lani si nas obiskal

in darov prelepih dal,

tudi letos pridi res,

naš dobrotnik iz nebes.

Če ne veš, kje smo doma,

naj te pa angelček pelja.

VEROUK ZA 1. IN 2. RAZRED TO SREDO ZARADI MIKLAVŽEVANJA  ODPADE!!!

Verski tisk 2013

Naročnike verskega tiska Ognjišče (64 naročnikov) in Družina (27 naročnikov) prosim, da do novega leta obnovijo naročnino na verski tisk. Letna naročnina na revijo Ognjišče znaša 27,00€, na tednik Družina pa do 31. 12. 2012 83,20€, s 1. 1. 2013 pa 88,40€.

Plačilo naročnine za drugega je lahko tudi lepo Božično darilo, ki prihaja v družino skozi vse leto.

Teden Karitasa Rače

Župnijska Karitas Rače organizira v soboto, 15. 12. 2012, ob 14. uri »adventno srečanje  bolnih in ostarelih naše župnije«. Sveto mašo bo vodil minorit - pater s Ptuja. Hkrati bo to priložnost za prejem zakramentov bolniškega maziljenja in svete spovedi, ki jo boste lahko opravili pri patru.

Dobre gospodinje naše župnije naprošamo za kakšno pecivo, gospodarje pa za kakšen liter vina, ki ga prinesejo kak dan prej.

·

Nabirka pretekle nedelje, je bila darovana za Karitas :

- 1/3 nabirke (129,29€) prejme župnijska Karitas,

- 2/3 nabirke (258,56€) je bilo nakazano na nadškofijsko Karitas Maribor.

·

V ponedeljek, 3. 12. 2012 bo ob 18. uri sveta maša v zahvalo za 20 let delovanja župnijske Karitas. K maši ste še posebej vabljeni vsi, ki ste ali ste  nekdaj bili sodelavci Karitas. Po sveti maši bo manjša pogostitev. Vabljeni!

·

V četrtek 6. 12. 2012, ob 19.00 (po sveti maši in molitvi pred Najsvetejšim) bo redna seja župnijske Karitas. Člani vabljeni!

·

Zahvala Karitas: Župnijska Karitas Rače se zahvaljuje vodstvom trgovin Tuš Rače, Spar Rače in Diskont Špar Supereta Rače, da smo lahko v tednu Karitas z njihovim dovoljenjem in dobro voljo zbirali darove za naše sokrajane, ki jim naša pomoč pomaga lajšati že tako težke dni.

Hvala tudi vsem, ki ste darove kupili in jih položili v nakupovalne vozičke. Zbrani darovi bodo našim bratom in sestram v stiski polepšali prihajajoče Božične praznike. Bog povrni.