Avtor: zurace Objavljeno: 11. 12. 2021

3. ADVENTNA NEDELJA

- V mesecu decembru nadaljujemo z molitvijo rožnega venca, 30 minut pred večerno sveto mašo. Med molitvijo rožnega venca bom na razpolago za adventno sveto spoved.

- Na voljo je MARIJANSKI KOLEDAR za leto 2022 po ceni 3,00 € in DRUŽINSKA PRATIKA za leto 2022 po ceni 6,50€.

ADVENTNO SREČANJE MLADIH

Mladi dekanije Dravsko polje ste v soboto, 18. decembra 2021 ob 19.00 vabljeni v župnijo Slivnica na adventno srečanje. Priložnost bo tudi za adventno sveto spoved. Vabljeni!

Božična devetdnevnica

V četrtek tretjega adventnega tedna, 16. 12. 2021, bomo pričeli z BOŽIČNO DEVETDNEVNICO, ki traja do svetega večera.

Letos bo božična devetdnevnica potekala  v obeh župnijah izmenjaje med župnikom in diakonom, odvisno od tega če je tisti dan v župniji sveta maša. Tiste dni, ko v župniji ne bo svete maše, bo diakon vodil besedno bogoslužje z božično devetdnevnico.

Bogata liturgija in duhovna vsebina božične osem-dnevnice je zasnovana tako, da nas postopoma uvaja v velik dogodek, Jezusovo rojstvo, ki se bo zgodil na Božič. Vsakodnevni obisk svete maše je lepa notranja in duhovna priprava na Sveti večer. Pridite in skupaj kličimo:

»KRALJA, KI PRIHAJA,

PRIDITE MOLIMO!«

Betlehemska lučka miru

Na 4. adventno nedeljo, 19. 12. 2021, bomo pri obeh svetih mašah prisluhnili Skavtski poslanici z naslovom Človek, ne jezi se. Po svetih mašah boste lahko kupili  betlehemsko lučko, kar jih pa bo še ostalo, pa tudi na Sveti večer.

Namen tega plamenčka, ki se resnično prižge na mestu Jezusovega rojstva v Betlehemu je, da ga na svojih domovih ohranjate do Božiča. Ta majhen plamenček, ki močno razsvetli temo, naj družine ohranja v miru, ljubezni, spoštovanju in povezuje v molitvi.

Hvala, ker tudi vi prinašate v ta svet lučko miru, upanja in ljubezni.