Avtor: zurace Objavljeno: 26. 12. 2021

OZNANILA ŽUPNIJE - SVETA DRUŽINA

- Vabljeni k molitvi rožnega venca, 30 minut pred večerno sveto mašo.

- Na voljo je MARIJANSKI KOLEDAR za leto 2022 po ceni 3,00 € in DRUŽINSKA PRATIKA za leto 2022 po ceni 6,50€.

Sv. Janez – blagoslov vina

Na praznik svetega Janeza, apostola (ponedeljek 27. 12. 2021), bomo pri sveti maši ob 9.00 blagoslovili letošnji pridelek vina.

Vino je, podobno kot kruh, sad zemlje in delo človeških rok. Je praznična pijača in kot taka velja v Svetem Pismu za podobo obilja in veselja. Boga bomo prosili, da bi vino zauživali s spoštovanjem, ter zaupanjem v Božjo ljubezen in dobroto. Namen tega ni popivanje, ampak izraz veselja in hvaležnosti Bogu nad letošnjim pridelkom. Blagoslovljeno vino nato doma prilijete k ostalemu vinu.

ZADNJI DAN LETA 2021

Zadnji dan leta 2021, ko goduje sveti Silvester, bomo obhajali Zahvalno sveto mašo v zahvalo za staro leto. Sveta maša bo ob 16.00 v Framu in ob 17.00 v Račah.

Zapeli bomo zahvalno pesem in prejeli blagoslov z Najsvetejšim, ki naj nas spremlja v preostalih urah staregaleta in skozi vse leto 2022.

VEROUČNE POČITNICE

V tednu pred nami bodo v Framu in v Račah veroučne počitnice. Z veroukom nadaljujemo naslednji teden.

ZAHVALA

Zahvaljujem se sodelavcem v obeh župnijah, ki ste priskočili na pomoč, izkazali čut za župnijo ter darovali svoj prosti čas ali materialna sredstva za to, da so bili cerkev in drugi župnijski prostori ves adventni čas in sedaj v božičnem času lepo okrašeni, vključno z župnijskim adventnim venčkom, smrekami in jelkami; zahvaljujem se za postavljene jaslice; zahvaljujem se za petje in ministriranje pri prazničnih mašah. Če sem koga izpustil, naj se ne počuti užaljenega, ni bilo nalašč. Ničesar od naštetega ne bi bilo, če ne bi bilo vas, saj sam vsega tega ne bi zmogel narediti in izpeljati.

HVALA VAM, da prevzamete skrb terjo lepo in uspešno izpeljete v blagor celotne župnije.

BOG POVRNI za izkazano pomoč, ter računam na vašo pomoč še v bodoče.

PROŠNJA:

Hkrati pa Vas prosim ODPUŠČANJA za vse kar sem slabega storil Vam in župniji v letu 2021, in Vas naprošam za molitev, da bom zmogel v prihodnjem letu duhovno napredovati v odnosu do Vas farani in župnije!

Žpk