Avtor: zurace Objavljeno: 16. 01. 2022

OZNANILA ŽUPNIJE - 2. NAVADNA NEDELJA

- Vabljeni k molitvi rožnega venca, 30 minut pred večerno sveto mašo. Med molitvijo rožnega venca in po večernih svetih mašah sem na voljo za sveto spoved.

- Prihodnja, 3. navadna nedelja, je nedelja svetega pisma.

- Od 18. do 25. januarja bo potekal 2022 teden molitve za edinost kristjanov

SVETOPISEMSKI MARATON

Vseslovensko »maratonsko« branje Svetega pisma bo potekalo od sobote, 22. do četrtka, 27. januarja 2022, 24 ur na dan. Zaradi epidemiološke situacije bo tokrat celoten maraton, vključno z branjem, potekal prek spleta.

Kristjani vse Božje delovanje razumemo kot utelešenje njegove Besede – in ko ta postaja»dogodek« v našem času in prostoru, smo deležni Boga. Tak dogodek je tudi svetopisemski maraton – izmenično, nepretrgano branje Svetega pisma, 24 ur na dan. Tu ne gre za tekmovanje v hitrem branju Svetega pisma, pač pa je prebiranje Božje besede hkrati tudi molitev za bralca in poslušalce.

Beseda “maraton” nakazuje, da gre za vztrajanje, saj ob Božji besedi bedimo teden dni, podnevi in ponoči. “Vztrajajte v molitvi, bedite v njej in se zahvaljujte”. Kol 4,2

Svetopisemski maraton je bil v Sloveniji prvič pripravljen leta 2007 ob letu Svetega pisma, krog sodelujočih gibanj, skupnosti in cerkva pa se vsako leto širi. Ob celotedenskem branju Svetega pisma, ki letos poteka prek spleta, se zvrsti več sto bralcev, kar pomeni svojevrstno priložnost za druženje.

Branje je razdeljeno na 1-urne termine, ki jih “pokrijejo” v naprej dogovorjene skupine bralcev. Enega takšnih 1-urnih terminov lahko prevzame že skupina treh bralcev.

Več informacij in prijava na branje je na voljo na https://www.svetopisemskimaraton.si/