Avtor: zurace Objavljeno: 30. 01. 2022

OZNANILA ŽUPNIJE - 4. NAVADNA NEDELJA

- Vabljeni k molitvi rožnega venca, 30 minut pred večerno sveto mašo. Med molitvijo rožnega venca in po večernih svetih mašah sem na voljo za sveto spoved.

1. četrtek, 1. petek in 1. sobota

Pred nami so prvi četrtek, prvi petek in prva sobota meseca januarja.

Na prvi četrtek bomo pred Najsvetejšim molili za nove duhovne poklice.

Na prvi petek bomo pred Najsvetejšim z litanijami počastili »Srce Jezusovo«.

Obiskoval bom bolnike na domu - kdor želi, da ga obiskujem ali pa če veste za koga, ki bi bil mojega obiska, da mu prinesem Jezusa vesel, mi prosim sporočite.

Na prvo soboto bomo pred izpostavljenim Najsvetejšim nebeško mater Marijo prosili za blagoslov naših družin.

SVEČNICA

- V sredo, 2. 2. 2022 je PRAZNIK GOSPODOVEGA DAROVANJA – SVEČNICA. Na ta dan v cerkvi blagoslovimo sveče, ki jih potem doma prižigate v hudi stiski, ob smrti v družini ali hudi uri. Lepo bi bilo, da bi vsak dom imel doma svečo blagoslovljeno na svečnico, blagoslovljeno vodo in križ. Te svete blagoslovljene stvari so nam v opomin, da tudi v času najhujše teme nismo sami, da je Bog z nami. Sveče boste lahko dobili pred sveto mašo v cerkvi.

BLAŽEV ŽEGEN

V četrtek, 3. 2. 2022 goduje sv. Blaž. Blažev žegen, ki vas obvaruje bolezni grla in drugega zla, ki prihaja iz grla, boste v Račah prejeli med sveto mašo na praznik Jezusovega darovanja – Svečnico, v Framu pa med sveto mašo v četrtek, na god sv. Blaža.

Vabljeni vsi verniki, posebej pa še vsi pevci, z namenom, da bi vas Bog obvaroval bolezni grla, ter bi mu tako lahko s svojim petjem še naprej izkazovali čast in slavo.