Avtor: zurace Objavljeno: 26. 02. 2022

OZNANILA ŽUPNIJE - 8. NAVADNA NEDELJA

- Vabljeni k molitvi rožnega venca, 30 minut pred večerno sveto mašo.

- V tednu pred nami so VEROUČNE POČITNICE. Med počitnicami ne pozabite na Boga! Z veroukom nadaljujemo v tednu po počitnicah, po urniku.

1. četrtek, 1. petek in 1. sobota

Pred nami so prvi četrtek, prvi petek in prva sobota meseca marca.

Na prvi četrtek bomo pred Najsvetejšim molili za nove duhovne poklice.

Na prvi petek bomo pred Najsvetejšim z litanijami počastili »Srce Jezusovo«.

Bolnike bom na domu obiskal tekom celotnega meseca. Pri dveh župnijah več ne zmorem vseh obiskati na prvi petek. Hvala za razumevanje!

Kdor želi, da ga obiskujem ali pa če veste za koga, ki bi bil mojega obiska, da mu prinesem Jezusa vesel, mi prosim sporočite.

Na prvo soboto bomo pred izpostavljenim Najsvetejšim nebeško mater Marijo prosili za blagoslov naših družin.

PEPELNICA - ZAČETEK POSTNEGA ČASA

· Na pepelnico se kristjani udeležimo svete maše in tako pričnemo resno pripravo na Veliko noč.

· V postnem času bomo premišljevali in molili KRIŽEV POT. Potrudimo se za udeležbo, saj ta molitev daje moč za osebno spreobrnjenje.

· 40 DNI BREZ ALKOHOLA - letošnja preventivna akcija se bo pričela s pepelnico, 2.marca 2022, in se zaključila z veliko soboto, 16. aprilom 2020. Tudi letos lahko sodelujete kot posameznik in v tem času ne uživate alkohola. To bo zgovorno sporočilo naši  okolici, da je alkohola v Sloveniji veliko preveč in da  povzroča številne tragedije na cestah, pri zdravju in v naših družinah.

SINODA

V Katoliški cerkvi po vsem svetu se je začel sinodalni proces, v katerem papež Frančišek vabi, da povemo, kako vidimo življenje in delovanje Cerkve v sedanjem času.

V sinodalnem odboru mariborske nadškofije vas prosimo, da si vzamete nekaj časa in poveste, kaj vam je v življenju Cerkve dragoceno, kaj vas moti in kaj predlagate.Na spletni strani nadškofije Maribor lahko pod kategorijo Moj prispevek k sinodi ali na povezavi https://forms.gle/AeKPukGKG21kPJJd8  najdete kratek vprašalnik, vabljeni da ga izpolnite, mlajši, ki ste bolj vešči s sodobno tehnologijo, pa ga ponudite tudi starejšim.

Da bi zajeli čimveč vernikov smo se pa z voditelji sinodalnih pogovorov v župniji (v Framu Nina Zamolo in Tomaž Zorko, v Račah pa Majda Krepfl - Leva in Samo Repolusk) tudi odločili, da bomo 20. 3. delili sinodalne liste, ki jih boste teden kasneje (27. 3.) oddali, na ta dan bo tudi pri sveti maši krajši sinodalni pogovor. Vabljeni k sodelovanju!

POSLOVILI SO SE

V preteklem tednu smo na pokopališču v Slivnici poslovili od:

+ PAVLA DONČEVA (r. 1941) iz Rač.

Žalujočim domačim - iskreno sožalje!

V tednu pred nami se bomo na pokopališču v Slivnici poslovili od:

+ MARIJE MENDAŠ (r. 1924) iz Rač.

Žalujočim domačim - iskreno sožalje!