Avtor: zurace Objavljeno: 5. 03. 2022

- Vabljeni k molitvi rožnega venca, 30 minut pred večerno sveto mašo.

- ZA SPOVED SEM NA VOLJO MED MOLITVIJO ROŽNEGA VENCA IN PO VEČERNIH SVETIH MAŠAH.

- V tednu pred nami nadaljujemo z veroukom po rednem urniku.

- Po župnijah naše dekanije Dravsko polje  bodo potekale večne molitve - celodnevno češčenje Najsvetejšega. Celodnevno češčenje Najsvetejšega bo v Framu v četrtek, 17. 3., v Račah pa v soboto 19. 3.

SINODA

V Katoliški cerkvi po vsem svetu se je začel sinodalni proces, v katerem papež Frančišek vabi, da povemo, kako vidimo življenje in delovanje Cerkve v sedanjem času.
V sinodalnem odboru mariborske nadškofije vas prosimo, da si vzamete nekaj časa in poveste, kaj vam je v življenju Cerkve dragoceno, kaj vas moti in kaj predlagate.Na spletni strani nadškofije Maribor lahko pod kategorijo Moj prispevek k sinodi ali na povezavi https://forms.gle/AeKPukGKG21kPJJd8  najdete kratek vprašalnik, vabljeni da ga izpolnite, mlajši, ki ste bolj vešči s sodobno tehnologijo, pa ga ponudite tudi starejšim.

Da bi zajeli čimveč vernikov smo se pa z voditelji sinodalnih pogovorov v župniji (v Framu Nina Zamolo in Tomaž Zorko, v Račah pa Majda Krepfl - Leva in Samo Repolusk) tudi odločili, da bomo 20. 3. delili sinodalne liste, ki jih boste teden kasneje (27. 3.) oddali, na ta dan bo tudi pri sveti maši krajši sinodalni pogovor. Vabljeni k sodelovanju!

40 DNI BREZ ALKOHOLA

Letošnja preventivna akcija se je pričela s pepelnico, 2.marca 2022, in se bo zaključila z veliko soboto, 16. aprilom 2020. Tudi letos lahko sodelujete kot posameznik in v tem času ne uživate alkohola. To bo zgovorno sporočilo naši  okolici, da je alkohola v Sloveniji veliko preveč in da  povzroča številne tragedije na cestah, pri zdravju in v naših družinah.

Humanitarna pomoč Ukrajini

V naši bližini, v Ukrajini, je vojna in z njo strah, tisoči beguncev, lakota in smrt. Sodelavci in prostovoljci Karitas v mreži Mariborske nadškofije  vabimo k  solidarnosti in humanitarni pomoči.

Osnovno humanitarno pomoč zbira: Humanitarno skladišče NŠKM, Ljubljanska 23, Maribor, v ponedeljek, sredo in petek, med 9. in 12. uro.

1. Zbiranje osnovne humanitarne pomoči:

- suha ali trajna ter dobro zapakirana osnovna živila, ki ne potrebujejo hlajenja  (moka, testenine, mleko, olje, otroška hrana, konzerve-pašteta, ribe, narezek…), voda v plastenkah,

- higienske pripomočke (pralni prašek, univerzalna čistilo, milo in šampon za osebno nego, pasta in ščetke),higienske robčke in plenice,

- oblačila za otroke, bombažne posteljnine, novo spodnje perilo in nogavice,

- odeje in spalne vreče.

2. Premislek, ali bi lahko v naši župniji nudili zatočišče kateri izmed begunskih družin.

Posredovanje informacij o možnosti nastanitve ali že oskrbe begunske družine – prosimo pokličite g. Florjan Ungar (070 636 286) oz. pišite na info@karitasmb.si.

TEDEN DRUŽINE

Od 19. do 25. marca bo potekal Teden družine pod geslom »Družinska ljubezen: poklicanost in pot k svetosti.« Vsi lepo povabljeni, da se v tem tednu vsak dan od 20.00 do 20.20 preko spleta pridružite družinam iz vseh slovenskih škofij in večjih družinskih organizacij. Prisluhnili bomo pričevanjem nekaterih družin, skupaj zapeli in v molitvi izročili vse naše prošnje Bogu. Povezave (Zoom, Fb, Youtube) bodo objavljene na spletnih straneh škofij ter na portalih Katoliška Cerkev in Pridi.com.

POSLOVILI SO SE

V preteklem tednu smo na pokopališču v Slivnici poslovili od:

+ JOŽETA ŠORGA (r. 1989) iz Rač.

Žalujočim domačim - iskreno sožalje!